Majezik Kullananlar

Majezik Ülkemizde bazı ilaçlar reçetesiz olarak satılabilmektedir. İsimli ilaç reçetesiz satılan ilaçlar arasında yer almaktadır. Flurbiprofen Türkçe anlatımı ile içerisinde bulunan etkin madde anlamındadır.
Bu ilaç içerisinde bulunan Flurbiprofen ağrı kesici ve iltihabi durumlar üzerine üretilmiş bir ilaçtır. İlacın farklı olarak birde ateş düşürücü özelliği mevcuttur. İlacın üretimi ile birlikte piyasada Majezik Kapsül ve Majezik Film tableti olarak bulunabilmektedir.

Ağrı kesicilerde bir numara

Ağrılı ve zor geçen adet dönemlerinde, Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit tedavilerde, Tendon iltihabında, iltihaplı eklem romatizmalarında, yumuşak doku yaralamalarında kullanılmaktadır. İlaç ile bilgiler arasında vücutta oluşan iltihap ve ağrıya sebep veren biyolojik faktörleri azaltarak çalışmaktadır.

Uzmanlar tarafından tavsiye edilen günlük doz; ayrılmış hallerde kullanılmak üzere 150-200 mg’dır tedavi sırasında semptomların şiddetine göre bu doz artırılarak 300 mg’a kadar çıkarılabilir. Seyrekte olsa görülebilin yan etkileri kullanım dozuna bağlıdır ve geçici olmaktadır. Dispepsi, mide bulantısı, kusma, gaz şikayetleri, baş dönmesi, sinirlilik hali, kulaç çınlaması, görme bozukluğu olarak bulanık görme tarzında şikayetler oluşabilmektedir

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

9 Yorum - "Majezik"

  Abone Olun  
Bildir

Bu ilaç cok tehlikelidir lutfen araştırarak iciniz alerjik nedenlere sebep oluyor ileriki
Donemlerde

Ateş düşüren bu şekilde başka bir hap var mı bilmiyorum ama majezik çok etkili. Yorumların abartıldığını düşünüyordum majezik kullanmadan önce. Ama kullandıktan sonra herhangi bir abartının olmadığını gördüm. Gerçekten de ateşim hızlıca düştü.

Majezik’i dün ve bugün kullandım. Ancak bugün unutkanlığıma geldi ve bir tane fazla majezik içtim. Büyük bir sorun olur mu?

Olur. Cunki cok guclu agrikesicidir.

Majezik i sgk karşılıyor mu? Doktora yazdırsak eczaneden majezik alabilir miyiz?

Dün gece dişim ağrımıştı, kullandım gayet etkili oldu. Diş ağrsı için çok iyi

ağrı kesici sanırım. doktor verdi 1-2 hafta kullandım. mide konusunda olumsuz şeyler okudum, umarım öyle değildir.

8 yaşındaki çocuğumun ateşi çıktı. Bu saatte de doktora götürmem biraz zor. Majezik kullansam ateşi düşer mi? Bir de nöbetçi eczanelerde majezik bulabilir miyim?

Vermeyin. Cocuklara olmaz majezik. 15 yasdan sonra kullanilir majezik

Majezik Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

buiret

3.9/ 5 puanladı

kurtarıcım, her derde deva, atıyorum yarım saate ayaktayım.. - Kaynak


okadarimkansızdeğil

4.2/ 5 puanladı

majezik mavi renkli, iki yüzü çentikli, oblong film kaplı tablettir. her bir film tablet. 100 mg flurbiprofen içeren 15 tabletlik blister ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. majezik çeşitli ağrıları ortadan kaldırmak ya da hafifletmek amacı ile kullanılan steroid olmayan antünflamatuvar ilaçlar (nsai) olarak bilinen grupta yer alır. majezik: • eklem iltihabı ile görülen romatizmal hastalık (romatoid artrit) • dejeneratif eklem hastalığı (osteoartrit) • omurlar arası eklemlerin sertleşmesi ve hareket yeteneğinin azalması i)e karakterize romatizmal bir hastalık (ankilozan spondilit) • eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (bursit ve tendinit} • yumuşak doku yaralanmaları • regl ağrısı (dismenore) kullanılır. - Kaynak


tresprofondat

3.9/ 5 puanladı

kadınların tek beyaz atlı prensi majezik - Kaynak


mechengke

3.8/ 5 puanladı

annemin "bunlar mide deliyormuş, içme şunu." dediği muhteşem ağrı kesici hede. yine de pek kullanmamak en iyisi. - Kaynak


kirmizisilgi

4/ 5 puanladı

bende her ay majezik iciyorum. turkiyeden donerken eczaneden soyle 6-7 kutu alip geliyorum, stok :) dr.a sormustum sorun olmaz demisti. sanirim gittigim tum jinekologlara soyledim, problem yok yani..oyle gorunuyor. - Kaynak