Max Factor Rimel Kullananlar

Max Factor Rimel kirpikler, gözü koruyan önemli mekanizmalardan birdir. Sahip olduğu tüyler sayesinde göze kaçma ihtimali olan toz ve küçük zerrecikleri engelleyerek gözün önünde bir güvenlik duvarı görevi görür. Güzelleşme adına yapılan makyaj uygulamalarında ön plana çıkarılması hedeflenen gözlerin etkisini daha da artırabilmek adına kirpiklere de birtakım yöntemler uygulanır. Bu uygulama ise kirpiğe Max factor rimel sürülmesidir.

Max factor rimel çeşitleri

  • Daha fazla hacim ve su geçirmez özellikleri için Max factor rimel’in Masterpiece serisini seçebilirsiniz.
  • Daha kadınsı ve daha vahşi görünüm için Excess Extreme Impact serisini tercih edebilirsiniz.
  • Göz aydınlatma için özel olarak üretilmiş max factor rimel serisi ise Eye Brightening Tonal Black olup siyah renginden başlamak üzere farklı renklerle seçenekler sunmaktadır.
  • Takma kirpik edası veren Clump Defy serisi ile daha uzun bir kirpik görünümünü de tercih edebilirsiniz.

 

Max factor rimel renk çeşitleri

En çok kullanılan rimel rengi olarak siyaha odaklanan Max Factor ana renklerin tamamında üretimini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda sadece siyah rimel için dolgunluk, hacim, su geçirmek, kıvrık, takma kirpik serilerini ana renklere de uyarlayarak kadınların gönlünü almıştır.

Rimeli uygulamanın ipuçları

  • Öncelikle sahip olduğunuz rimeli uygun koşullarda saklamalısınız. Çünkü hava ile temas eden rimel bir süre sonra topaklanmaya başlar. Bu topaklanma da rimelin kirpiğe sürülmesini zorlaştırır. Rimeli kullanırken kirpiklerin dip kısmından başlayarak uç kısımlara doğru tek bir hareketle sürün. Birkaç harekette yapılan rimel uygulamasında, kirpiklerin dolgunluğu tam manasıyla istenilen düzeyde olmaz. Ayrıca dikkat etmeni gereken bir diğer husus da rimelin çubuğudur. Bazı rimellerin çubukları kirpiklerin dibine işlememekte, dolayısıyla da makyajınız yarım kalabilmektedir. Rimeli uygulamadan önce kirpiklerin temizlenmesi ve bir miktar pudra sürülmesi rimelin sürülmesini kolaylaştıracaktır. Eğer kirpiklerinizin kıvrık durmasını istiyorsanız max factor rimeli uygulamadan önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.
  • Değişik amaçlarla kullanılan rimeller mevcuttur. Kimi rimeller kirpiklerinizi sadece uzun gösterebilirken, kimileri ise uzun ve aynı zamanda kıvrılmış bir vaziyette durmalarını sağlar. Günden güne gelişen kozmetik ile değişik renklerde rimeller çıkmıştır. Kendi ten renginiz için en uygun rengi bulmak için bazı küçük çaplı uygulamalar yapabilirsiniz.
  • Kullanmakla bitiremeseniz bile rimelinizi en fazla 3 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Çünkü rimeller makyaj malzemeleri içinde en çabuk bozulan ürünlerdir. Bu ürünlerin çubuğunu her çıkarmanızda tüpün içine hava dolar ve bu hava rimelinizin bozulma sürecini hızlandırır.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Max Factor Rimel Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

pembeojelihatun

3.8/ 5 puanladı

porselen fondöteni harikadır. bir de böyle süper volum veren rimeli vardır ama çıkana kadar insanın anasını ağlatıyor. - Kaynak


buzdan yildiz

3.8/ 5 puanladı

rimelde tek geçtiğim kozmetik markasıdır. efenim clinique, estee lauder vediorun nerdeyse tüm rimellerini deneyen biri olarak diyebilirim ki bu markanın en vasat rimeli ile boy ölçüşemez. benim kirpiklerim zaten uzun sadece siyah değil fazla bu sebepten ben dolgunlaştırmak ve siyah yapmak açısından değerlendiriyorum elbette. - Kaynak


saba888

3.8/ 5 puanladı

arkadaşlar max faktor rimel kullanan varmı nasıl almayı düşünüyorum ama ya gözümü tahriş ederse - Kaynak