Medela Calma Biberon Kullananlar

Medela Calma Biberon  son derece doğal ürünlerden, anne sütü emen bebeğin anne memesinden aldığı hissi birebir almasını sağlamak amacı ile üretilmiş bir biberon. Medela Calma Biberon, süt akış kontrol sistemi ve anne göğsüne en yakın hisleri verebilen bir bebek biberonudur. Medela Calma Biberon kullananlar hava kontrol sistemi ile bebeklerdeki gaz sancılarını azaltabilirler. Süt akış ve hava akış sistemi ile donatılmıştır. Kolik gaz giderilmesine yardımcı olur. Doğal beslenme hareketine uygun yapıda tasarlanmıştır. Bebek tarafından kolay adapte olma imkanına sahiptir.

Ne Zaman Kullanılabilir?

Anne sütünün yetersiz gelmesi ve kullanılan ilaçların yan etkisi düşünülerek emzirmeye ara verilmesi gibi durumlarda bebeğin tekrar anneyi emeceği zamana dek kullanılabilir.

Biberonun Farkı Nedir?

Bebekler anne sütünü emmeye başladıklarında dilleri ile vakum etkisi yaparak sütü içerler. Yutkunma, nefes alma ve dinlenme gibi hallerde ise ağızları memede dahi olsa emmeye ara verebilirler. Ancak normal biberonlarda süt akışı bebeğin durumundan ziyade annenin kontrolündedir ve ayrıca biberon başlığı da bebeğe anne memesinin vermiş olduğu hissi veremez.

Organik üretim

Hem emen bebeğin kontrolü ile emzirilme sağlar, hem de anne memesi ile birebir benzer özellikler taşıyarak bebeğin aynı hisleri duymasına yardımcı olur. Böylece kusma, tıkanma gibi olumsuzlukların önüne geçilebildiği gibi aynı zamanda biberondan süt emmek istemeyen bebeklerin de hiç farkında olmadan biberondan süt emmeleri sağlanmaktadır.

Fiyatı:

 • 65 TL’den başlayan fiyatlarla

Çeşitleri:

 • Medela Calma Anne Sütü Biberonu 79,99 TL
 • Medela Kaşık Biberon 139,99 TL
 • Medela Yarık Damak Biberonu 139,99 TL
 • Medela Softcup Kaşık Biberon 139,90 TL
 • Medela Haberman Biberon Emniyet Mekanizmalı 139 TL

Medela Calma Biberon Özellikleri, Faydaları:

 • Sütün bebeğin ağzına fazla gitmesini engeller.
 • Akış ve hava deliği birbirinden bağımsız olarak yapılmıştır.
 • Klasik biberonlarda olduğu gibi sürekli olarak sütün gelmesini engeller.
 • Anne göğüs ucunun bebeğin ağzında uzadığı gibi uzar. Böylece doğal meme başı gibi hareket ederek bebeğin kolay almasını sağlar.
 • Bebeğin uyguladığı vakum gücünde süt akışı gerçekleşir.

Kullanımı:

 • Her beslenmeden sonra kaynar suda kaynatınız.

Buna benzer biberonların tamamını incelemek isterseniz aşağıdaki sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bebek Ürünleri
Bebek Gereçleri

Abone Olun
Bildir
3 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Ayfer Aksu
4 Ocak 2017 04:32

Bu biberon bebeklerin bogazina kaciriyor mamayi. Korkudan saatlerce agladim. Sorunlu bir urun bu. Once firmaya sonra bakanliga bildirecegim.

Belkıs
10 Nisan 2015 13:22

Medela biberon sayesinde 40 günlük olan ve beni emmeyen her memeyi aldığında ağlayan bebeğin artık beni emiyor.40 gündür biberon yıkamaktan bıkmıştım.biberonu kullanmaya başlayalı sadece 3 gün oldu ve 3.günde beni emmeyi başardı:) teşekkürler medela…

Belkıs
10 Nisan 2015 13:25
Reply to  Belkıs

Teşekkürler medela

Medela Calma Biberon Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

qfwfq

3.9/ 5 puanladı

merkezi isviçrede bulunan doğum sonrasında kadınlar için yardımcı emzirme sistemleri sağlayan bir firma. - Kaynak


IRMAK80

4/ 5 puanladı

Merhaba, Ben bugün Medelanın Calma Biberonun siparişini verdim yakında elimde olur. Kızım şu an 3,5 aylık doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum Dr Browns un biberonunu kullandım bebeğim biberona alıştığı için başından beri beni emme sorunu yaşıyorum ağırlıklı benı uyku sersemı gece emıyor gunduz pek emmıyor bende biberona bağlıyorum şimdi bu ürünü sipariş ettim bakalım ne değişecek mutlaka sizlerle paylaşırım. - Kaynak


NarEcza

3.9/ 5 puanladı

Medela Calma Biberon ile Anne Memesi Hissini Yakalayın - Kaynak


kabaktadi

3.8/ 5 puanladı

dogum sonrası emzirme urunleri satan firma, (sut sagma makinası, pompa vs. vs.) cogu hastanede ozellikle sezaryen ile dogum yapan kadınlar icin bulunmakta, kiralamak da mumkun. elektriklisi ve manuel cesidi mevcut. - Kaynak