Melanil Leke Kremi Kullananlar

Melanil Leke Kremi, 50 ml içeren ambalajlarda satılmaktadır. Güneş ışınlarından kaynaklanan cilt lekeleri, gebelik süreci sırasında oluşan leke ve çatlaklarda, genetik sebeplerden ötürü oluşan leke görünümlerinin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bitkisel formülü ile ön plana çıkan ürün tüm cilt tiplerince tercih edilebilir.

Fiyatı:

 • 399 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

 • Meyan Kökü
 • Aloe Vera
 • Yaban Üzümü
 • Küf Mantarı
 • Beyaz Dut

Melanil Leke Kremi Özellikleri, Faydaları:

 • Yeni ya da eski lekelerde uygulanabilir.
 • Göz ve çevresi için uygun değildir.
 • Yüz dahil tüm vücutta kullanılabilir.
 • Güneş ışınlarından uzak tutunuz.

Kullanımı:

 • Sabah – akşam temiz * kuru cilde hafifçe yediriniz. Durulama yapmayınız.
 • Yeni cilt lekelerinde ortalama üç hafta yeterli olup eski lekelerde beş hafta düzenli olarak uygulanması önerilmektedir.

Aşağıdaki veriler ürün tanıtımına ait değildir.

Cilt Lekesi Nedir, Neden ve Nasıl Oluşmaktadır?

Cilt lekeleri bazen güneş ışınlarına aşırı veya korumasız maruz kalmaktan oluşurken bazen ise dengesiz ya da yanlış beslenmeden de oluşabilmektedir. Bu iki ana etkenin yanı sıra cildimizde hali hazırda var olan Melanin isimli maddenin dengesiz – düzensiz – eksik ya da fazla olmasından da kaynaklanabilmektedir. Cildimize renk veren madde Melanin’dir. Melanosit hücrelerinde bulunmaktadır. Karmaşık yapılı polimer bir amino asit çeşididir. Yukarıda andığımız herhangi bir nedenden ötürü bazen bu melanosit hücreleri bir araya gelerek çil, yaşlılık lekesi, doğum lekeci, ben gibi etkilerle ortaya çıkabilir. Melanin birçok insanda normal düzeyde ve normal işleyişinde görev alırken zaman zaman güneş, yaşlanma, beslenme, ilaç kullanımı, diğer hastalıklarla azalabilir, artabilir, dengesizleşebilir. Çoğu cilt lekesinin ortaya çıkmasında ana durum yukarıda saydıklarımızdır. Bunların yanı sıra çok sık olmamakla beraber kan damarlarındaki anormal değişimler ve değişkenler ile cilt mantarları, zararlı bakteriler – virüsler de cilt normalliğimizi bozabilmektedir.

Cilt Lekelerinin Çeşitleri

Çoğumuz cilt lekesinin çeşitlerini bilmeyiz. Kulak aşinası olduğumuz bazı durumlar dışında.. Bu durumları da detaylı bilmeyiz. Ancak cilt lekelerinin de çeşitleri vardır. İnceleyelim..

 • Yaş Lekesi, Yaşlılık Lekesi:

Bu tür lekeler genelde yaşlılık lekesi olarak bilinse de Karaciğer lekesi veya Lentijin olarak da anılmaktadır. Bu tür lekeler iyi huylu lekelerdir. Çapları yani büyüklükleri 5 ile 20 mm arasında değişmektedir. Kahverengi tonlarından siyah tonlarına dek ayrı ayrı renkleri vardır. Orta yaşlardan itibaren beliren bu lekeler güneşe maruz kaldıkça artar ve koyulaşır. Bu etkiden uzaklaştıkça sayısı, rengi ve büyüklüğü azalır.

 • Melazma:

Kloazma olarak da bilinmektedir. Genelde yüz bölgesinde oluşan kahverengi lekelerdir. Çoğu zaman hormonal sistemde var olan değişkenlerden ortaya çıkar. Örneğin gebelik sürecinde belirebilir. Aşırı güneş ışınlarından da ortaya çıkan bu tür cilt lekeleri erkeklerde de görülse de kadınlarda daha sık görülmektedir. Melazma lekeleri tehlikeli lekeler değildir. Büyük oranda sadece bir krem ile geçmektedir. Hidrokinon içeren bu kremlerle kısa sürede tedavi edilebilirler.

 • Hemanjiyomlar:

Kan damarlarındaki değişimler, kümelenmelerden kaynaklanan ancak iyi huylu olarak anılan cilt lekeleridir. Derimizde görülebileceği gibi iç organlarda ve karaciğerde de görünebilmektedir. Kırmızı – kırmızı – mavi, somon renklerindedirler. Bu tür lekelerin geneli doğumda ortaya çıkar ve 10 yaşına gelene kadar kaybolmuş olurlar. Kaybolmayan ve diğer hemanjiyom türleri krem, jel gibi ilaçlarla ya da direkt cerrahi müdahele ile giderilebilmektedir.

Buna benzer diğer kişisel bakım ürünlerini kontrol etmek – incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimize bakabilirsiniz.

Kremler ve Nemlendiriciler

Abone Olun
Bildir
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Burcu
2 Mart 2020 09:09

Kullanıyorum umarım iyi gelir

Nuray
15 Mart 2020 22:50
Reply to  Burcu

Ne lekesi için kullanıyorsunuz

Mervee
9 Nisan 2021 18:38
Reply to  Burcu

İyi geldi mi bende kullanmayı düşünüyorum

gül Bulut
7 Mayıs 2021 16:41
Reply to  Burcu

Melanil kremi bana da doktorum önerdi ve yeni kullanmaya başladım….siz memnun musunuz