Meridol Ağız Bakım Suyu Kullananlar

Meridol Ağız Bakım Suyu, 400 ml içeren şişelerde satılan ürünün formül – içerik bilgisine ulaşılamamıştır. Çocuk ve yetişkinler tarafından kullanılabilir. Ağız içi hijyenin sağlanmasına yardımcı olabilir. Diş – diş eti bakımına destek olabilir.

Fiyatı:

  • 39 TL’den başlayan fiyatlarla.

Meridol Ağız Bakım Suyu Özellikleri, Faydaları:

  • Alkol içermemektedir.
  • Almanya’da üretilmiştir.
  • Gargara formunda olup pratik kullanım imkanı sunar.
  • Diş çürümesi, plak oluşumu, diş taşı oluşumu, tartarların önlenmesine katkı sunabilir.
  • Tek başına yeterli değildir. Diş fırçalama işlemleri, diş ipi kullanımı gibi bakımların desteklenmesine hizmet sunabilir.
  • Ağız kokusunun engellenmesine destek olabilir.

Kullanımı:

  • Diş fırçaladıktan sonra bir kapak gargara alınız ve otuz saniye gargara yaparak tükürünüz.

Doğal Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığı için her gün yapmanız gereken 3 önemli nokta vardır. Bunları düzenli olarak yaptığınızda diş sağlığınızı korumak için de gereken özeni göstermiş olursunuz. Diş fırçalamanın dışında önerilen en önemli konulardan birisi diş ipi kullanmaktır. Doğru bir şekilde kullandığınızda diş ipi dişinizde kalan kalıntıları temizlemekte fırçadan çok etkilidir. Öte yandan ağzınıza uygun bir gargara ya da ağız bakım suyu da son derece önemlidir. Fırçalama, ip kullanımı ve ağız bakım suyunu ihmal etmezseniz her daim sağlıklı dişleriniz olur. Herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız azalır.

Şekerli Besinlerden Uzak Durmak

Her geçen gün şekerin zararları hakkında yeni bir haberle karşılaşılabiliyor. O yüzden mümkün olduğunca az tüketilmesi gerekiyor. Eğer vücut için iyi bir şey yapmak istiyorsanız şekerden uzak durulmalıdır. Diş sağlığı uzmanları sık sık şekerli sakız da çiğnenmemesi gerektiğini belirtiyorlar. Eğer şekerli besinler alındıysa da ardından dişlerin temizlenmesi gerekiyor. Özellikle de gece yatmadan önce şekerli bir şey yenildiyse, diş temizliği kesinlikle aksatılmamalıdır. Bunun yanında badem ve süt gibi kalsiyum içeren yiyecek ve içecekler, ayrıca kereviz, elma ve havuç gibi sebzeler de düzenli olarak tüketilmelidir. Bunlar diş ve kemik sağlığını destekleyen yiyecek ve içeceklerdir.

Doğru Diş Fırçası Seçimi

Yumuşak ve düz fırçalar diş sağlığı için daha çok öneriliyor. İmkânınız varsa şarjlı diş fırçası kullanmanız da çok iyi olur. Bu fırçalar dişlerinizi temizlemekte daha etkilidir. En önemlisi ise bu işlemi günde en az iki kere aksatmadan yapmanız gerekiyor. Diş ipini düzgün kullanmak ve aksatmamak da dişleri korumak için çok büyük bir önem taşır. En azından sabah ve akşam olmak üzere fırçalama, diş ipiyle temizleme ve ağız bakım suyu ile gargara yapma işlemleri kısa sürede olsa yapılırsa dişleriniz için yeterli olabilir. Ama bunun yanında hiç sorununuz yokmuş gibi görünse de altı ayda bir diş kontrolü yaptırmalısınız. Dişlerinizde sizin fark edemediğiniz sorunların önceden fark edilmesi ve tedavisi için bu da önemlidir. Eğer sık sık diş etleriniz kanıyorsa hiç ihmal etmeden doktora görünmelisiniz. Gerektiği zaman diş hekimlerinden yardım almak ve düzeli olarak doktora görünmek ve evde yapılması gereken işlemleri aksatmadan yapmak dişlerinizi korumak için yeterlidir. Bunların yapılması diş sağlığınız için masraflarınızı azaltır ve sizi daha ciddi sorunlardan korur.

Tüm Ağız ve Diş Sağlığı ürünlerine ulaşmak için tıklayınız.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör