Metsil Damla Kullananlar

Metsil Damla, sindirim sistemindeki sorunlar ve beslenmeye bağlı nedenler yüzünden ortaya çıkan fazla gazın neden olduğu ağrılı durumlarda, gaz giderici olarak kullanılır.

Metsil Damla Kullanımı

 • Kesinlikle doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır.
 • Kullanmadan önce her seferinde şişe çalkalanmalıdır. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce çocukların sularına, ya da içeceklerine katılarak çocuklara verilir.
 • Genellikle tavsiye edilen dozu ise 2 yaş altındaki çocuklarda günde 4 kez ve 8’er damladır. 2 yaş üstü çocuklarda ise günde 4 kez 15’er damla kullanılır. Yetişkinler içinse günlük doz ve kullanım şekli kişiye göre doktor tarafından tavsiye edilmelidir.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Metsil Kullanımı

Hamileler ve emziren anneler için Metsil kullanımı sakıncalı olabilir. Bu nedenle doktor onayı olmadan asla kullanılmamalıdır.

Metsil Yan Etkiler

Metsil damlanın yan etkilerine rastlanılmamıştır. Ancak çok küçük bir ihtimal de olsa alerjik reaksiyonların ortaya çıkması mümkündür.

 •  Zor nefes alıp verme
 •  Ağız, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik
 •  Deride döküntü (kurdeşen)

Dikkat etmeniz gerekenler:

 • Metsil etkisini mide ve sindirim sisteminde gösterdiği için yemeklerin ardından ya da yatarken kullanılır. Etkin maddesi olan simetikonu ise katı halde, ilaç olarak kullanıyorsanız mutlaka yatmadan önce almalısınız.
 • Eğer kullanım bebek ve çocuklar üzerinde olacaksa damla metsil damla mama veya su içerisine de karıştırılabilir.

Yan etkileri:

 • İçerdiği maddeler sebebiyle bazı kişilerde alerjik tepkimelere yol açabilir.
 • Eğer nefes alırken güçlük duyuyorsanız, vücudunuzun çeşitli yerlerinde şişlikler meydana geldi ise doktorunuza başvurunuz ya da acil yardım isteyiniz.
 • Bu problemler genellikle ilacın doktor tarafından verileceği sırasında sorulan herhangi bir alerjiniz var mı sorusuna verilen yanlış cevaplardan kaynaklanmaktadır.

Bu yan etkiler görüldüğü takdirde acilen doktora başvurunuz.

Abone Olun
Bildir
5 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Samet
26 Ekim 2017 23:56

Kusma oluyor yeni doğan bebeğim ne yapmaliyim

Azad
8 Haziran 2017 23:16

Nasıl kollamı

Alper
10 Şubat 2016 19:11

Faydasını tartışmam yeni kullanmaya başladık ama ucuna takılan aparat beş para etmez.

Ozge
19 Temmuz 2016 08:51
Reply to  Alper

Aynı fikirdeyim??

yakup
25 Aralık 2014 16:01

Ben böyle bir damla görmedim vallahi. Metsil kullanmadan önce karın ağrısından ölüyordum. Metsil sayesinde bütün şişkinliklerim gitti. Tek sıkıntısı sgk karşılamıyor bunu galiba. Ama olsun çok para değil zaten nerelere vermioruz ki 4-5 llira parayı. O karın ağrısını şişkinlikleri çekmeye inanın değmez.

Metsil Damla Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

sertur vetan

3.9/ 5 puanladı

çoğu kişi aksini söylese de benim bir tanıdığımın sıkıntısını çok güçlü bir şekilde gidermesi sebebiyle etkili olduğunu düşündüğüm ilaç. sezeryan sonrası 1 hafta kadar barsaklarındaki gazı boşaltamamış, kıvranmış denemediği ilaç kalmamış kişiyi 3 tabletle rahatlatmayı başarmıştır. - Kaynak


jassmine

4/ 5 puanladı

genellikle yenidoğanlarda gaz sancılarını gidermek için kullanılan damla şeklindeki ilaçtır. büyükler için tablet formları mevcuttur. - Kaynak


Lazanya

3.8/ 5 puanladı

canım ben metsil damla kullanıyorum doktorumuz barsakta çözülez o ilaç dedi zararı yok kullanabilirsiniz dedi emdikten sonr sabah öğlen ve de gece ikişer damla emziğe damlatıyorum.buarada bezini değiştirirken bacaklarına antreman yapıyorum ileri geri hareketler o da rahatlatıyor.ayrıca anne ne yer içer kendine gaz yaarsa bebek de aynı şekilde olduğu için ve herkesin yeme krteri farklı olduğu için kişisel değerleri baz al canım örneğin muz sana gaz yapmayabilir ama bana yapar:) - Kaynak


AjdaAras

3.9/ 5 puanladı

Neyse ki Lanzedin, Metsil ve MeteoSpasmyl gibi cici arkadaslarim var. (İsimlerini dogru yazmak icin kimliklerine bakti.) - Kaynak


kerevizi patates sanan kiz

3.7/ 5 puanladı

gaz problemleri için kullanılan ilaçtır, mümkünse işe okula gitmeyeceğiniz tatil günleri kullanınız. - Kaynak