Missoni Parfum Kullananlar

Missoni Parfum, Greyfurt, Yeşil Limon, Zencefil ve Lavanta notalarına hakimdir. Farklı ebatlara sahiptir. Erkek – kadın parfüm seçenekleri mevcut olup tamamı EDP formunda geliştirilmiştir.

Fiyatı:

  • 125 TL’den başlayan fiyatlarla.

Çeşitleri:

  • Missoni EDP Kadın Parfümü 100 ml 299
  • Missoni EDP Kadın Parfümü 50 ml 180 TL
  • Missoni EDP Bayan Parfümü 30 ml 125 TL
  • Missoni Pour Homme EDP Erkek Parfümü 50 ml 169 TL
  • Missoni Eau De Parfum 575 TL

Missoni Parfum Özellikleri, Faydaları:

  • Yasemin ve Gül notaları barındırır.
  • Ortalama kalıcılık süresi 4 -6 saattir.

Kullanımı:

  • Günde bir – iki defa bilek, boyun ve isteğe göre kıyafetlere birer kez püskürtülmesi yeterlidir.

 

Parfüm Nasıl Yapılır?

Parfüm, üretimi uzun yıllardır kozmetik sanayi tarafından yapılmaktadır. Oldukça fazla çeşitte ve kokuda parfüm üretimi yapılmaktadır. Parfüm üretimi, kozmetik sanayinde çeşitli kimyasal maddeler ile bitki, meyve gibi koku aramasına sahip ürünlerin özleri ile hazırlanmaktadır. Parfüm yapımında sentetik olarak hazırlanmış esanslar kullanılmaktadır. Bu esanslar arasında gül esansları hemen hemen bütün parfümlerin içerisinde bulunan bir esanstır. Piyasada bulunan çoğu parfüm gerçek esanslar yerine sentetik esanslarla üretilmiştir. Gerçek esanslarla üretilmiş parfümler çok pahalı fiyatlarla satılmaktadır.

Evde Parfüm Yapımı

Pahalı ve kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler evde kedi parfümlerini üretebilir. Parfüm içerisinde bulunan zararlı kimyasalların insan sağlığı üzerine olumsuz etkileri nedeniyle parfüm kullanmayı seven kişiler evde parfüm yapımını tercih etmektedirler. Evde yapılacak olan parfüm için kullanılacak malzemeler oldukça uygun fiyata bulunabilecek doğal malzemelerdir. Sevdiğiniz kokuların esansları ve saf alkol karışımı ile hazırladığınız doğal parfümleri, ağzı kapalı bir şekilde 6-7 hafta bekletmelisiniz. Bu bekletme işlemi parfümün alkol su ve esanslarla reaksiyona girmesine ve daha uzun süre kalıcılık sağlamak için yapılmalıdır. Dinlenme süresinin sonunda hazırladığınız parfümü dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Parfümün Cilt Yüzeyine Zararları

Parfüm cilt yüzeyinde kızarıklıklara, kaşıntılara, döküntülere, alerjik reaksiyonlara ve egzama oluşumuna neden olabilir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler, kimyasal içerikli parfüm kullandıklarında cilt sorunları yaşamaktadırlar, bu nedenle hassas cilt yapısına sahip kişiler doğal esanslar kullanırlar.

Buna benzer diğer parfümlere ulaşmak için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Erkek Parfümleri

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör