Nattysoft Şampuan Kullananlar

Nattysoft Şampuan, 200 ml içeren şişelerde satılan ürün zayıflamış saç tellerinin yeniden canlandırılması, saç derisinde konak ve kaşıntı gibi etkilerle mücadele, saç dökülmesi problemleri ve kepeklenme gibi sorunlarla mücadeleye yardımcı olabilir. Formülünde %2 oranında Çay Ağacı Yağı kullanılmış olup yardımcı bileşenlerine dair bilgilere ulaşılamamıştır.

Fiyatı:

  • 33 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Çay Ağacı Yağı

Nattysoft Şampuan Özellikleri, Faydaları:

  • Saç dökülmesinin engellenmesine yönelik bakım uygulamalarında kullanılabilir.
  • Kaşıntı – kızarıklık sorunlarında tercih edilebilir.
  • pH 5.5 olup saç ile uyumludur.

Kullanımı:

  • Islak saça yeterli miktarda dökerek köpürtünüz ve bir iki dakika bekleterek durulayınız.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Şampuan

Aşağıda yer alan bilgiler ürün tanıtımına ait değildir.

Saç Yolma Hastalığı Olarak Bilinen Trikotilomani Nedir?

Yunancada “saç koparıyorum” anlamına gelen Trikotilomani, ilk kez 1889 yılında dermatolog Hallopeau tarafından tanımlanmış psikolojik bir hastalıktır. Genellikle saç koparmakla başlayan bu hastalıkta kaş ve kirpik koparma ya da vücuttaki kılları koparma durumlarına da rastlanmaktadır. Koparma alışkanlığı haline dönüşmüş olan hastalık çoğunlukla ergenlikle birlikte görülebilir.

Trikotilomani‘nin Sebepleri Ve Belirtileri Nelerdir?

İnsanlarda Trikotilomani hastalığının görülme sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte her kesimde bu rahatsızlığa rastlamak mümkündür. Trikotilomani hastalığına sahip olan kişiler genellikle rahatlamak amacıyla vücutlarından kıl koparttıklarını ifade ederler ve bu sebeple de ağrı hissetmezler.

Çoğunlukla bu rahatsızlıktan kurtulmak isteseler de içlerindeki koparma dürtüsü nedeniyle kıl koparmaya devam ederler. Başlangıçta saçlarından tek bir tane kopartan hastalar, kendilerini tutamadıkları zaman saatlerce saçlarından tane tane çekerler ve bunu yaptıklarının farkında bile olmazlar.

Saç Koparmanın Riskleri Nelerdir?

Trikotilomani hastası olan kişiler koparttıkları kılların köklerini emdikleri gibi yutma eyleminde de bulunabilirler. Saç ya da kılların yutulması sonucunda kıllar mide ile bağırsaklarda birikebilir ve bağırsakların tıkanmasına sebebiyet verebilir. Bu durumda, zamanla hastaya tıbbi müdahale yapılmasını gerektirebilir.

Koparılan saçların köklerinde iltihaplanmalar oluşabilir ve hatta kıl köklerinde şişlikler görülebilir. Şişen ve iltihaplanan bölgelerde de ağrılar meydana gelebilir. Ayrıca saçlarının azalması ya da seyrekleşmesi nedeniyle kişilerin yaşam kaliteleri de bozulabilir.

Trikotilomani Nasıl Tedavi Edilir?

Hastanın tedaviden olumlu sonuç alabilmesi için öncelikle tedavi olmayı istemesi ve kabul etmesi gereklidir. Uzmanlar tarafından Trikotilomani teşhisi konulduktan sonra tedavisi mümkün olan ve dürtü kontrol bozukluğu grubuna giren bu hastalık çoğunlukla psikoterapi ile tedavi edilebilir.

Uzman psikologlar tarafından davranışçı terapi yöntemleriyle tedavi edilmesi mümkün olabileceği gibi gerekli görüldüğünde de psikiyatristlerin desteğine de başvurulabilir. Çocuklar ise ailenin göstereceği ilgi ve destek çok önemlidir.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

  Abone Olun  
Bildir