Nazoster Kullananlar

Nazoster içerdiği mometazon isimli etkin madde ile insan vücudunda oluşan akıntı ve iltihapların engellenmesinde ve durdurulmasında kullanılır.

Nazoster’in kullanım alanları:

Emzirmeyi bırakmış ve ergenliğe girmemiş çocuklarda yani 2 – 12 yaş arasında sıklıkla kullanılır, aylarca süren polen alerjisine, saman nezlesine karşı tedavi amaçlı sıklıkla başvurulan ilaçlardan birisidir. Ergenliğe girmiş ya da ergenlikten çıkmış bireylerde ise burun eti tedavisinde, çeşitli burun yolu tıkanıklıklarında ve koku alma güçlüğünde kullanılır.

Kullanım sırasında almanız gereken önlemler:

  • Daha önceden geçirmiş olduğunuz herhangi bir hastalığınız ya da alerjiniz var ise bunu doktorunuza belirtmeniz son derece önemlidir. Tansiyon ve tüberküloz gibi hastalıklar mometazon etkin maddesi ile çeşitli etkileşimlere girebilir.

Nazoster’in olası yan etkileri:

  • İlaç dozunu karıştırarak eksik ya da fazla almanız durumunda çeşitli alerjik reaksiyonlar görünebilir. Bunlardan bazıları nefes alırken ya da verirken zorluk hissi dudak, yanak, dil, el ya da ayaklarda aşırı şişkinlik.
  • Burundan gelen, durmayan ya da çok kuvvetli kan, burun veya ağız içerisinde geçmeyen ve sürekli artan yaralar görmeniz durumunda acilen doktorunuza başvurmalısınız.

 

Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Banu
11 Mayıs 2019 02:37

Astım alerjik hastasıyım gül esası beni tıkıyor bu ilacı ilk kullanıp hastanelik olan biri olarak mahkemeye versem mi acaba nefes açıcı bir burun ilacına gül esasını işi ne arkadaş koy mentolu yada hiç esans koyma mümkünse piyasadan kaldırsınlar bunun gibi bir kaç ilaçta da aynı durum mevcut… Gül esasını ilaçlardan çıkartılması gerek.

Dln
13 Eylül 2018 01:03

Ben alerjik rinitim burnum tıkanıyor bu spreyi sıkınca daha çok tıkanıyor anlamadım ki

Nazoster Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

pandoraninkutusuacildihanim

4.1/ 5 puanladı

kullanimi icin doktor oral yazdigindan dolayi agzima sıktıgım, sonra da kendi kendime ya nazal burunla ilgili demek degilmiydi, ne alaka diyerek bir arastirinca dumura ugradigim ilactir. o kadar para ver, ozel doktora git, doktor receteye boyle yazsin, eczanede aymasin...pes arkadas neler geliyor insanin basina turkiyede, ilac kapaklarinin altina yutmayiniz yazmalarinin sebebini simdi anladim, once doktor ya da eczacilara ogretmek lazim ama bunu, peh... - Kaynak


rotten

3.9/ 5 puanladı

mometazon furoat monohidrat etken maddesine sahip bir burun spreyi. dozuna bağlı olarak 2 yaşından itibaren kullanılabilir. kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. - Kaynak


yedinumara

3.9/ 5 puanladı

2-11 yaş arası çocuklarda da kullanılabilecek bir (%0.05) nazal burun spreyidir. mevsimsel alerjik rinit ve alerji rahatsızlıklarında endikedir. - Kaynak


dorime

3.8/ 5 puanladı

Aynı dertten muzdaribim. Zannederim bunun adı kronik sinüzit. Kesin bir çözümü yok maalesef. Sprey olarak nazoster Antibiyotik olarak serozil kullanıyorum. Bayağı etkisi oluyor. Ama bırakınca tekrarlıyor. Ben de baloncuk tedavisi olmayı düşünüyorum. Daha önce bu ameliyatı olup da faydasını gören varsa bilgi verirse sevinirim. - Kaynak


oyuncak bulut

3.7/ 5 puanladı

burun ameliyatlarından sonra genellikle hastaya kitlenen sıvı. - Kaynak