NBL Glukozamin Kondroitin 90 Tablet Kullananlar

NBL Glukozamin Kondroitin 90 tablet, eklem ve kıkırdakların fonksiyonlarını arttırmak ve kıkırdak dokuların onarımını sağlamak için üretilmiş bir gıda takviyesidir.

Çeşitleri:

  • 60 ve 90 tablet içeren kutularda.

İçerik:

  • Glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, metil sülfonilmetan

Özellikleri, faydaları:

  • Tüm eklem dokularının onarım ve yeterli kıkırdak doku kayganlığının sağlanması için gerekli kondroitin seviyesini sağlar.
  • İlerleyen yaşa bağlı kemik hastalıkları, yetersiz kemik ve kıkırdak doku üretimlerinin engellenmesi için gerekli msm sağlar.
  • Kıkırdak doku yapılarının daha hızlı ve etkin yenilenmesi ve fonksiyonlarının yeterli olabilmesi için gereken kıkırdak yapı kayganlığını arttırır.
  • Kemik erimesi, kıkırdak doku kayıpları, kemik incelmesi gibi hastalıklar sonucu ortaya çıkan romatizmal ve romatoid artritlerin ağrılarını azaltır.
  • Kireçlenme önleyici etkilere sahiptir. Kemik bağ dokularının yenilenmesinde etkindir.

Kullanım:

  • Günde iki tablet su ile birlikte içilir.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

NBL Glukozamin Kondroitin 90 Tablet Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

Hürriyet

3.9/ 5 puanladı

Yaşlanmak bütünsel bir süreçtir, beden ve ruh birlikte yaşlanır. Dahası bedenin her bir hücre, doku ve organı yaşlanmaktan -üç aşağı beş yukarı- eşit oranlarda pay alır. Kısacası göz yaşlanırken kalp, cilt yaşlanırken karaciğer, böbrekler yaşlanırken akciğeriniz dinç kalmaz. Yaşlanmaktan eklemleriniz de etkilenir, eklemlerinizin kayganlık ve elastikiyetini sağlayan kıkırdak dokusu da bu süreçten nasibini alır, incelmeye, yapısal bakımdan bozulup tahrip olmaya başlar. Hele bir de fazla kilolu biriyseniz, eklemleriniz taşıdığı ağırlığa dayanamayarak daha çok yük altında kalacak, özellikle de kıkırdak dokunuz beklenenden daha erken yaşlanacaktır. Kıkırdak dokusuna zarar veren yalnızca bedensel ağrılığınızın artması da değildir. “Gencim bana bir şey olmaz” diye düşünüp “dağ bayır dolaşayım, hoplayayım, zıplayayım” derseniz de kıkırdak dokunuz hasar görebilir. Kıkırdak dokusunun hasarlanması demek, özellikle diz ve kalça eklemleri söz konusu olduğunda daha çok ağrı, hareket kısıtlanması, daha güçsüz eklemler demektir. Zaten bu nedenle de kıkırdak dokusunun bütünlüğünü koruyan doğal ürünlere yönelik muazzam bir ilgi var. Üstelik bu ürünlerin sadece kıkırdakları korumadığı, eklemlerdeki ağrıyı da azalttığı anlaşılınca ilgi iyice arttı. Diğer taraftan ‘gluko-zamin’de de ‘kondroitin’de de, ağrı kesicilerde, özellikle nonsteroid ağrı kesicilerde görülebilen böbrek problemleri görülmüyor. Bunlar özellikle de glukozamin, bazılarında mide ağrısı ve bulantısı yapabiliyor ama bu olasılık da reçeteli ağrı kesicilere göre bir hayli az. Tabii ki bunlar benim görüşlerim. - Kaynak


NBL Glukozamin Kondroitin

3.9/ 5 puanladı

NBL Glucosamine Chondroitin MSM, MSM ile içeriği zenginleştirilmiş NBL markasının yeni ürünüdür. Glukosamin Kondroitin MSM içeriği ile eklem, kıkırdak onarımı ve bakımına yardımcı olabilen doğal formülasyondur. Vücudumuzdaki bağ dokularının iki temel yapı taşı olup, eklemlerimizin temel yapı taşlarıdır. Günde 2 tablet kullanarak günlük ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İçerik: Glukozamin: 750mg Kondroitin : 600mg MSM : 300mg - Kaynak