NBL Osteo Formula Tablet Kullananlar

NBL Osteo Formula Tablet, 30 tablet içeren ambalajlarda satılan ürün takviye edici gıdalar arasında yer almaktadır. Mineral kompleksinin yanı sıra D3 vitamini ile güçlendirilmiş bir formüle sahiptir. Yetişkinler için geliştirilmiştir. Normal beslenmenin yerine geçemez.

Fiyatı:

  • 24 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Kalsiyum, C Vitamini
  • Selenyum, Çinko
  • Bakır, D3 Vitamini
  • Manganez, Bor

NBL Osteo Formula Tablet Özellikleri:

  • Topaklanmanın engellenmesi için Silikon Dioksit eklenmiştir.

Kullanımı:

  • Yemek esnası veya tok karnına; sabahları 1 tablet su ile birlikte içiniz.

 

Aşağıdaki bilgiler ürün tanıtımında mevcut değildir. Ürün formülünde bulunan maddeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için editörümüz tarafından araştırılarak yazılmıştır.

SELENYUM MİNERALİ NEDİR?

Selenyum içerik olarak atom numarası 34,kütle numarası 78.96 periyodik cetvelin 6a kısmında yer alan bir elementtir. İlk olarak 1817 yılında keşfedilmiştir. Selenyum minareli, vücudumuzun direncini ve strese karşı birebir olan bir mineral olarak bilinmektedir. Bağışıklık sistemini ve hastalıklara karşı önlem olarak kullanılmaktadır. Kanserle mücadelede ve virüslerden korunma alanlarında etkin olarak kullanılmaktadır. Hastalıkların erken teşhis ile önlenmesinde önemli rol oynar. Selenyum eksikliğinde oluşacak hastalıklar ise bağışıklık sistemine ve karaciğer hastalığına bağlı olarak hastalık için risk taşımaya başlarsınız. Virüslerden korunma yolu açık olduğu için birçok hastalığa neden olabilmektedir. Besinlerde oldukça yoğun şekilde bulunan selenyum en çok et ve balık ürünlerinde bulunmaktadır.

Magnezyum

Magnezyum, vücutta özellikle kas kemik ve sinir yapısının bütünlüğünün korunması ve geliştirilmesi konusunda görev alır. Ayrıca vücutta bulunan enerji de magnezyum seviyesine bağlıdır. Öyle gözüküyor ki magnezyum eksikliği önemli bir problemdir. Hücrelerin bölünebilmesi ve sentezlenmesi açısından büyük önem kazanmaktadır.

Magnezyumun Faydaları

Magnezyum eksikliği, vücutta en başta sinir stres ve beraberinde ise ruhsal hastalıkları getirmektedir. Kalp hastalıklarının önlenmesinde ve kalp krizi riskini azaltmada önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda mide hastalıklarının oluşumunu da engellemektedir.

Hangi Besinlerde Bulunur?

Magnezyum, yeşil yapraklı sebzelerden, lahana ıspanak ve marulda bulunmaktadır. Ayrıca badem, yer fıstığı gibi kuruyemişlerde de bulunmaktadır. Buğday Tohumu ve Buğday Kepeği’nde de bulunduğu için ekmek tüketimi de bu yönde olmalıdır.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Serpil kavaz
9 Nisan 2019 13:03

Daha kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu bileğimdi kas kaybından dolayı çukur vardi inanılır gibi değil kapandi osteoyu kullanmaya devam ediyorum benim ciddi demir eksikliğim ve buna bağlı birçok sorun yaşıyorum bu vitamin takviyesinde gözle görülür baska degışiklikler olursa buraya yazicam yillardır kapanmayan bilek çukurum kapandiysa daha neler olacak bende merak ediyorum kullanmaya devaaam😁