Orzax Bigflor Kullananlar

Orzax Bigflor, saşe ve kapsül olarak iki ayrı formu vardır. Her iki çeşit de 10 adet barındıran ambalajlarda satılmaktadır. Probiyotik ve Prebiyotik canlı mikroorganizmalar içeren ürün besin takviyesi grubunda yer almaktadır. Toplam 3 milyar ( 800 mg ) bakteri familyası bulundurmaktadır. Yetişkinler için geliştirilmiştir. Çocuklarda kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Fiyatı:

  • 12 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Lactobacillus Acidophilus
  • Bifidobacterium Longum
  • Bifidobacterium Bifidum
  • Lactobacillus Helveticus
  • Lactobacillus Bulgaricus

Orzax Bigflor Özellikleri:

  • Gluten içermemektedir.
  • Probiyotik ve Prebiyotik ( yukarıda anılan ) bakterilerin sunabileceği özellikleri verebilir.

Kullanımı:

  • Saşe ya da kapsül formunu her sabah tok karnına bir defa içiniz. Saşeyi bir su bardağı suya ekleyiniz ve karıştırınız. Kapsülü açmadan direkt içiniz.

Aşağıda yer alan bilgiler ürün tanıtımında yoktur.

Gluten Nedir?

Gluteniçerisinde buluna proteinler tarafından insan vücudunda alerjik reaksiyona sebep olan, hamur yapımında ekmeğin temel malzemesi olan ve ekmeğin mayalanmasını sağlayan bir zararlı protein çeşididir. Gluten hassasiyeti olan kişilerde glüten çölyak hastalığına neden olmaktadır. Çölyak hastalığı bulunan kişiler, ekmek ve türevlerini tüketemezler. Çölyak hastaları glutenli besin tükettiklerinde ağır alerjik reaksiyon geçirebilirler. Gluten, hamur ve ekmek yapımında fırıncılar tarafından kullanılmaktadır. Gluten hamuru birbirine bağlayarak bir arada kalmasını sağlar. Glutenin insan vücuduna verdiği zararda ekmek oluşumu gibi düşünüle bilir. Gluten vücuda girdikten sonra zararlı karbonhidratları bir arada tutarak dağılmalarını, azalarak kaybolmalarını ve hamur gibi kabararak artmasına neden olmaktadır. Gluten bu özelliği ile vücutta karbonhidrat tutumuna ve insanların kilo almasına neden olmaktadır. Gluten interansı olan kişiler glütensiz ürünler ile beslenerek kilo verebilir. Gluten tüketemeyen kişiler, glüten yerine patates, mısır unu, esmer prinç kullanabilirler.

Gluten Alerjisi Olan Kişilerin Yaşadığı Sorunlar

Gluten alerjisi bulunan insanlar vücutlarına glüten aldıklarında, gluten bağırsak tarafından emilemez ve bu durum ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle bağırsakta ağır tahribat ve alerjilere neden olmaktadır. Çölyak hastaları, glüten kullanımı bıraktığı zaman bağırsaklarında iyileşme gerçekleştiği gözlenmiştir. Gluten alerjisinin yarattığı hastalıklar, glüten diyeti ile iyileşme göstermektedir. Gluten diyeti yapan kişiler, ekmek, makarna, simit, hamur işleri, glutenli unla hazırlanmış tatlılar olmak üzere birçok gıdayı tüketmemelidir.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Saliha Sevinç
2 Ekim 2018 14:45

doktorumun bebeğime yazmasıyla tanıştığımız bu ürün eşim için de fayda gösterdi.

gökçe
11 Eylül 2018 12:03

İçerisinde gluten içermemesi orzax ürünlerine talebi arttırıyor. Piyasaya baktığımız zaman çoğu üründe gluten var ve bu durum ürünleri elememize sebep oluyor