Osende Vitamin B12 Tablet Kullananlar

Osende Vitamin B12 Tablet, 30 tablet içeren ambalajlarda satılan ürün takviye edici gıda olup ana etken maddesi B12 vitaminidir. Yardımcı bileşenlerine ( var ise ) dair bilgilere ulaşılamamıştır. İlaç değildir, doktor onayı almadan kullanmayınız. 1000 Mcg dozu çocuklar için uygun olmayabilir. Yetişkinler için geliştirilmiştir. Çocuklarda kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Fiyatı:

  • 24 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Metilkobalamin 1000 mcg

Osende Vitamin B12 Tablet Özellikleri:

  • B12 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar, B12 Vitamininin Görevleri Nelerdir, Vücutta Nerelerde Kullanılır? Suda çözünebilen vitaminlerdendir. Kobalamin olarak da anılmaktadır. Normal şartlar altında sağlıklı bir yetişkinin karaciğerinde ortalama 2 Mg oranında ve buna ek olarak diğer organ – dokularda 2 Mg daha bulunmakta olup depolanma oranıdır. Depolanabilen 4 mg vitamin bedenin günlük ihtiyaçlarına tam olarak yetemediği için besinlerden tüketmemiz gereklidir. En çok hayvansal gıdalarda yer alan bu vitamin kalın ve ince bağırsaklarda az da olsa sentezlenebilmektedir. B12 vitaminin başlıca görevleri; kırmızı kan hücrelerinin üretimi, sinir sistemine ait hücrelerin myelin isimli kılıflarının sentezi. Deniz ürünleri, hayvansal ürünler tüketerek bu vitamini elde edebilirsiniz.

Kullanımı:

  • Uzman hekiminiz tarafından aksi yönde talimat gelmedikçe günde bir tablet sabahları kahvaltı sonrası su – sebze – meyve suyu ile birlikte içilebilir.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

  Abone Olun  
Bildir