Osteocare Kullananlar

Osteocare, doktor tavsiyesi ve eczacınıza danışarak kullanmanız gereken ilaçlardan biridir. D vitamini, magnezyum, kalsiyum ve çinko maddelerinin karışımından oluşmaktadır.

Yukarıda bahsedilen 4 maddenin temel özelliklerini sayacak olursak;

  • Kalsiyum kemik gelişiminin devamlılığı için vazgeçilmezdir. Kalsiyum eksikliğinin sonucu olarak, kadınlarda yaşanan kemik kaybı artışını gösterebiliriz.
  • Vitamin D, böbreklerin emiliminin, kemik yapısına katılmasını ve kalsiyumun ince bağırsaklardan dolaşıma geçmesini sağlar.
  • Magnezyum eksikliğinin yola açtığı problem,  kemik yapımının durmasıdır.
  • Çinko, gece körlüğü tedavisinde kullanılır.

 Osteocare Neden Kullanılmalıdır?

  • Halk arasında kalsiyum, mineral ve vitamin D gereksiniminin karşılaşmasında beslenmeye yardımcı olarak kullanılan ilaç olarak bilinir.
  • Kadınların, belli bir yaştan sonra kemiklerinin sağlıklı olması için kullanılması tavsiye edilir. Aynı zaman da hamilelik döneminde 3. ay ile 8. ay arasında hamile kişiye kalsiyum desteği olarak verilir.

Yukarıdaki içerdiği bileşimlerin birine karşı oluşmuş aşırı duyarlılıklarda, hiperparatiroidizmde, böbrek fonskiyonu bozukluğunda, hiperkalsemide ve hiperkalsemide ile ya da sadece ciddi hiperkalsürisi olanlarda kullanılmalıdır.

Osteocare Günde Kaç Tablet Alınmaldır?

  • Tavsiye edilen dozun üzerinde doktor tavsiyesi olmadan çıkılmamalıdır. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okumak ve kullandığımız bir ilaç varsa doktora söylememiz gerekmektedir.
  • Günde 1 ya da 2 tablet tüketilmesinin çocukların kalsiyum ve Vitamin D eksikliklerini kapamaları için yeterli olduğu belirtilmektedir. Yetişkinlerde ise kalsiyum ihtiyacının karşılanması için 2-3 tablet kullanılması gerektiği tavsiye edilmektedir.

 

Abone Olun
Bildir
12 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Kamil
29 Mart 2018 15:24

farmante sitesinden kalsiyum destek için öneri ile aldığım ürün. gayet de memnun kaldım

Ayşegül Tezel
24 Ocak 2018 11:52

Kullanmak istiyorum ama ne zaman içsem başımda ağırlık oluyor acaba bende magnezyum fosfor fazlamı kemik erimesi var bana bu ilacı tavsiye eden akrabalarım çok memnun drr dedi günde 2 defa içebilirsin dedi ama içemiyorum paratiroid yüksek 84.84 yaşım 54 buna çözüm bulabilirmisiniz

Yasemin
20 Mayıs 2018 03:05

Ilk ay bende de uyku yaptı. 4 aydır kullanıyorum ıyi geldi bana.

Osteocare Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

mendoza

3.9/ 5 puanladı

30 luk kutu fiyatı 16 lira, 90 lık kutu fiyatı 40 liradır. hamilelik bitene kadar kullanılması tavsiye edilir. - Kaynak


du levande

3.8/ 5 puanladı

hamilelikte 3. aydan 8. aya kadar kalsiyum desteği olarak verilen ilaç. - Kaynak


epack

3.9/ 5 puanladı

Kizlar hangi osteocare kullaniyorsunuz magnezyum ve kalsuyim icin. SItesinde bircok cesiti var lutfen yardimci olur musunuz? - Kaynak


hfnhfn

3.8/ 5 puanladı

Arka fondaki ilaç OSTEOCARE : Kalsiyum normal kemik gelişimi ve devamlılığı için vazgeçilmezdir. - Kaynak