Parodontax Kullananlar

Parodontax diş macunu papatya, adaçayı, ekinase, ratanya gibi bitki özleri içermekte ve bununla birlikte içerdiği sodyum bikarbonat ile zararlı bakteriler ve asitlerle mücadele etmeye yardımcı doğal bir diş macunu olma özelliğine sahiptir. 

Özellikleri

Parodontax keskin bir tada sahiptir. Bu tadı içerisinde bulunan bitki özlerinden almakta, tuzlu tadınıysa içeriğinde bulunan sodyum bikarbonattan almaktadır. Bu nedenle de ilk kullanımda alışılmışın dışındaki bu tadıyla dikkat çekmektedir. Özel formülüyle ağızda bulunan zararlı bakterilerin kesinlikle sevmediği bir diş macunudur. Damak zevkinden ziyade ağız sağlığını ön planda tutmakta olan bu doğal diş macunu içeriğindeki sodyum bikarbonatla köpük oluşumuna da engel olmaktadır. Yaygın bir kanı olan bol köpük etkisiyle macun içeriğindeki etken maddelerin diş yüzeyinde kalma süresini azalmakta ve olumsuz bir etki yaratmaktadır.

Dişeti Hastalıkları

Parodontax dişeti hastalıklarına karşı koruyucu özelliktedir. Sıklıkla görülen diş eti hastalıklarında birçok belirti görülmektedir. Bu belirtiler aşağıdaki gibidir.

  • Dişlerin fırçalanması sırasında kanama
  • Şiş, kırmızı ve hassas dişetleri
  • Dişlerden uzaklaşan dişetleri
  • Ağız kokusuna sebep olması
  • Diş ve dişetlerinin arasından iltihap sızıntıları olması
  • Dişlerin kaybedilmesi
  • Protez uyumundaki bozulmalar

Dişeti hastalıklarının sebebi dişlerin üzerine yapılmış bakterilerden meydana gelen bakteriyel dental plaktır. Bu bakteriler de dişetlerine zarar verecek toksinler oluşturmaktadır. Bu bakterilerin vereceği zararlardan kurtulmak ve etkilerini azaltmak için bu doğal diş macununu tercih edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Gülsüm
5 Eylül 2017 07:24

Ben 9 aylık hamileyim dişim çok ağrıyordu diş hekimim sensodyne ve parodontax önerdi hamilelere verilen ağrı kesici çok hafif ama bu macunlar hemen ağrımı kesti ben çok memnun kaldım iki macundan da!

İbrahim
26 Ocak 2017 13:01

Marketten aldım, pişman oldum. Eczaneden almayı tercih etmeli. Önceden eczaneden alıyordum. Gerçekten diş kanamasını önlüyor.

Parodontax Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

universum

3.8/ 5 puanladı

diş eti bakımında uzman olan diş macunu markasıdır. - Kaynak


il pompiere

3.9/ 5 puanladı

içinde öyle bir mentol aroması var ki dişlerimi fırçaladıktan sonra bırak kulağı burunu bildiğin ufkum açılıyor. adamlar acımamışlar okaliptüs ağacına aq. - Kaynak


idil-boris

3.9/ 5 puanladı

benimde 1 haftadır dişim çok ağrıyordu c.tesi dayanamadım doktoruma gittim ufacık bir çürüme olmuş ama o bile yetti bana... aneztesi falan hiç bişey uygulamadan en azından beni doğuma kadar idare edecek geçici dolgu yaptı çok şükür rahatladım.. o kadar dikkat ediyorum neden çürür dedim diş macunumu değiştirdi parodontax diş macunu kullan dedi... sende istersen bu diş macununu kullan tadı ne kadar iğrenç olsada :KK43: - Kaynak


hantect

3.7/ 5 puanladı

Parodontax ile dişimi fırçaladım biseyler yiyim de ağzımın tadı düzelsin asdfgh - Kaynak


o eli indir önce

4/ 5 puanladı

her ne kadar reklamına sallasak da -burada iyi reklam demiyorum.- ürünün faydasını anlatan bir reklama sahip olan markadır. öyle ki diş etiyle ilgili problemimde hemen aklıma daha önce kullanmamama rağmen parodontax gelmiştir. diğer diş macunlarının aksine şekerli bir tadı yoktur aksine tuzludur. aktarılanların aksine kusturacak bir tadı da olduğunu düşünmüyorum, daha korkutucu bir şey bekliyordum şahsen. en güzel yanı dişlerinizi gerçek anlamda temizlediğini hissediyorsunuz. - Kaynak