Pelumm Damla Kullananlar

Pelumm Damla, 50 ml ve 20 ml içeren şişelerde satılan ürün bebekler için geliştirilmiş bir besin takviyesidir. Üçüncü aydan itibaren kullanılabilmektedir. Alkol bulundurmaz. Pelumm Damla kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Fiyatı:

  • 20 ml 35 TL
  • 50 ml 59 TL

İçeriği:

  • Sidoides Kök Ekstresi
  • Deiyonize Su
  • Potasyum Sorbat
  • Gliserin

Pelumm Damla Özellikleri:

  • İçerikteki maddelerin sunabileceği yararları içerir. Formüldeki maddelere karşı duyarlılığı bulunan bebeklerde kullanmayınız. Kullanım öncesi mutlaka çocuk doktoruna danışınız. İlaç değildir.
  • Bebek – çocuk ve yetişkinler tarafından kullanılabilir.

Kullanımı:

  • 12 yaşa kadar günde üç defa birer damla,
  • 12 yaş üzeri günde üç defa 30 damla direkt ağza ya da suya karıştırarak tüketilebilir.

Bu tarz ürünleri mutlaka doktor kontrolünde kullanınız, yan etki görüldüğü zaman en yakın tıbbi merkeze başvurunuz, site olarak bu tarz ürünleri halk sağlığı için farkındalık yaratmak için yayınlamakta ve sizleri bilgilendirmekteyiz.

Abone Olun
Bildir
8 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Şengül hizan
11 Temmuz 2018 11:35

Oğlum 21 aylik pellum damla alerji yaptı.tekrarlayan boğaz enfeksiyonu wardi.10 damla verdim 10 dakika sonra hertarafi kıpkırmızı kabarcıklar oldu.agiz karın ve bacak bölgelerinde. Doktorumuz bu damlayi verdi.simdi 5 gün ara vereceğim.tekrar denemek konusunda tereddütlerim var.

Eren
10 Aralık 2018 16:42
Reply to  Şengül hizan

Merhabalar.
Büyük ihtimal tekrar alerji yapacak. Kullanmayınız

Hande
12 Nisan 2018 13:50

Pelumm damla besin takviyesi değil, sağlık bakanligindan onaylı doğal bitki özlü ilaç arkadaşlar.
Yıllardır kullandığımız UMCA nın içinde alkol olduğu ortaya çıkınca alkolsüz formu olan PELUMM damlaya döndük. Fiyat boyut her şey aynı ama alkol yok. Ve tadi aci degil. Çocuklarıma eziyet etmeyi bıraktım pelumm sayesinde. Genellikle sinomarin cocuk deniz suyu ile kullanıyorum ve 2.gune bol nefesli sapasağlam uyanıyoruz. Böyle habersiz olduğumuz çok urun var, o yüzden eczanede iyice sorgulamak lazım. Ben eczanede öğrendim eczaneye reçetesiz gittiğimizde umca veriyor ama alkol varmış içinde dediğimde tabii ki karşı gelemedi, hassas olmak ve sorgulamak lazım. Sevgiler.

Hakan
15 Eylül 2018 14:44
Reply to  Hande

Umcanın şurup formuda var oda ALKOL içermiyor ve tadı çok şahane tavsiye ederim

Anonim
23 Ekim 2018 09:12
Reply to  Hande

Pelumm ile Umca aynı etken madde gözükebilir ama, içerisindeki bileşenlere bakıldığında bire bir aynı olduğunu söyleyemem. Bunu incelemek gerekir. Umca da bulunan alkol oranı da düşük olup bu bileşenlerin ayrışmasında ve etkisinin daha iyi göstermesinde etkilidir. Benim tavsiyem Umca olacaktır, hem kendisini kanıtlamış ve başarılı bir ürün. Hakan arkadaşın dediği gibi şurup ve tableti de alkol yoktur.

Eren
10 Aralık 2018 16:45
Reply to  Hande

Pelumm içeriklerini incelediğinizde içerisindeki bi madde elektronik sigara likitinde ve antifirizde olan alkol grubunda olan bir maddedir.pelum da alkollüdür

Sinan
15 Ocak 2019 19:13
Reply to  Eren

O dediginiz maddeyi bende sordum çok araştırdım alkol kadar koruyucu olan bir madde olduğunu öğrendim hep alkol yerine kullanıldığı için alkol sanılıyor ancak alakası yok propilen glikol olabilir adı sizde iyi araştırın derim. Birde potasyum sorbat var ki o da beyaz peynirde bile var umcanin içindeki alkol miktarının %11,6 olduğunu öğrendim ki bira da oran 4,5 tercih size kalmış belki tek alkollü olan ilaç o olsa bi nebze ama her şeyin içinde alkol var bu da ileride büyük sorun oluşturur ki ABD yasaklamış bile

Eliffkya
23 Kasım 2019 05:44
Reply to  Hande

Kızımın ateşi de var. Kullansam fayda edermi ateşli iken de?