Pharmaton Kullananlar

Pharmaton, bir vitamin ve mineral kompleksidir. Birden fazla vitamin ve mineralin birleşiminden oluşturulmuş bir multivitamin hapıdır. Aynı zamanda içeriğinde Soya Lesitini ve Ginseng içermektedir.

Pharmaton Nedir?

Kapsül formunda oluşturulmuş bir çoklu vitamin ve mineral kompleksi olup vücut için gerekli vitamin ve minerallerin karşılanabilmesine yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir.

İçeriğinde Neler Var?

A, C, D, B, E vitaminler ve vitamin komplekslerini içerir. Yani sayılan vitaminlerin ayrıca kendi içlerinde farklı kombinasyonlarını da içermektedir. Örneğin B3, B6, B12, B1, B2, B7 vitaminlerini de kapsamaktadır. Aynı zamanda temel minerallerden Selenyum, Demir, Çinko, Manganez, Ginseng ve  Bakır da vardır.

Pharmaton Çeşitleri Nelerdir?

30 ve 60 kapsül içeren şişelerde satılmaktadır. Her iki çeşitte aynı vitamin ve mineral kompleksleri ve değerlerine sahiptir.

Diğer Gıda Takviyesi ürünlerini görmek için buraya tıklayınız.

Pharmaton Ne işe Yarar?

Bu neden aldığınıza ve sizin özelliklerinize göre değişir. Örneğin bildiğiniz bir hastalığınız veya hastalık tedaviniz yok ise Pharmaton’u genel vücut direncinizi arttırmak, enerjinizi üst seviyelere çıkarmak ve günlük hayatta daha dinç olmak üzere kullanmanızı kesinlikle öneririz. Bunun yanı sıra hastalık tedavilerine ek olarak tercih edilebilir düzeyde vitamin ihtiyacınızı karşılamak üzere yardımcı olabilecek kapasitedir. Bu elbette doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Hastalık veya hastalıklarınız sonucu ortaya çıkan vitamin ve mineral ihtiyaçları hastalığınızın büyüklüğü ve çeşidine göre farklı oranlardadır.

Pharmaton Faydaları Nelerdir?

 • Vücut direncini ve enerjisini arttırmada etkilidir.
 • İştah kontrolü, iştah arttırılmasına yardımcı olur.
 • Hastalıklarınızın tedavisinde daha hızlı ve etkili iyileşme süreci imkanı sunar.
 • Genel bağışıklığın arttırılması, vücut dengesinin sağlanması, organizmanın gereksinim duyduğu temel vitamin ve minerallerinin karşılanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.
 • Romatizmal, kan ve kan hastalıkları, dolaşım sistemi problemleri, stres ve etkileri sonucu ortaya çıkan dengesizliklerin ortadan kaldırılmasına ve ihtiyaç duyulan oranların sağlanmasına tek başına ya da ek tedavi olarak yardımcı olabilmektedir.
 • Büyüme çağında genel kemik, diş, tırnak, saç, göz, büyüme hormonlarının desteklenmesine katkı sunar.

Pharmaton Özellikleri

 • Özellikle 40 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerdeki kemik yoğunluğunun yıllık kaybı %1.2 olması sebebi ile bu kaybın önlenebilmesi ve takviye edilmesinde hizmet etmektedir.
 • Trabeküler seviyelerde yer alan kemik yitirilmesini engeller.
 • Kortikal düzeydeki kemik yoğunluğu kaybını önlemeye yardımdı olur.
 • Menopoza giren kadınların ilerleyen kemik yoğunluğu kaybı ve ihtiyacı olan mineral desteğini sağlar.
 • Organizma içerisindeki kalsiyum homeostasını normal seyrine getirmek için adaptasyon sağlar.
 • Kalsiyum oluşturulmasını sağlayan hormonları tetikleyerek çalışmasını sağlar.
 • Emzirme dönemindeki kadınlar için uygun vitamin ve mineral desteğini sunar.

Pharmaton Kilo Aldırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahın arttırılmasını sağlayan B vitamin kompleksleri içerdiği için iştahı arttırır ancak kilo aldırıcı etken olsa da iştah bireysel bir konudur. Amaç iştahı arttırmaksa tek başına iştah arttırıcı olarak kullanıma uygundur.

Çocuklarda Kullanılır mı? Çocuklarda Faydalı mı?

 • 8 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza danışınız. Çocuğunuzun ihtiyacı var ise buna doktorunuz karar verecek ve Pharmaton’u kullanmanızı önerecektir.

Pharmaton İştah Arttırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahı dengelediği ve arttırdığı belirtilmiştir. İçerikte bulunan B12, B6, B2 vitaminleri genel organizmanın işleyişini destekler ve iyi işleyen bir organizma da daha fazla besin ihtiyacı duyar. Bu nedenle iştahı arttırıcı etkiler içermektedir.

Pharmaton Enerji Verir mi?

 • Kesinlikle evet dememiz yerinde olur. Sabahları alındığında gün içerisindeki yaşantınızı olumlu olarak etkileyecektir. Ancak bunu ilk günden hissetmeniz mümkün değil. Düzenli kullanarak vücudunuz için gerekli olan maddeleri ona sağlayınız ve kısa bir süre sonra enerjinizin arttığını hissetmeye başlayabileceksiniz.

Pharmaton Yan Etkisi Var mı?

 • Bir yan etki içermemektedir. Ancak içeriğinde bulunan herhangi bir madde, vitamin, minerale karşı alerjiniz var ise elbette kullanmamalısınız.

Pharmaton mu Faydalı? Supradyn All Day mi? Arasındaki Farklar Neler?

 • Supradyn ‘e göre mineral takviyeleri konusunda daha az oranlar içermektedir.
 • Supradyn’e göre tüm vitamin çeşitleri aynı olsa da tek artısı vardır o da Ginseng ve Soya Lesitini içermesidir. Ancak Supradyn’de Pharmaton’a göre Koenzim içeriği ile farklı bir fayda sunmaktadır.

Kısacası her iki vitamin kompleksi birbirine benzer oranlarda özellikler sunmaktadır. Her ikisi de birbirine göre bir – iki farklı bileşeni yer değiştirmiş, eklemiş veya çıkarmıştır.

İçerik:

Pharmaton
Multivitamin Ginseng G115® 30 Kapsül
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 1 kapsül
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 30
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
Kalsiyum 120 mg **
C Vitamini 60 mg **
Ginseng G115® 500 mcg **
Demir 10,5 mg **
Manganez 2 mg **
Bakır 1 mg **
B6 Vitamini 1,7 mg **
Tiamin (B1 Vitamini) 1,7 mg **
Folik Asit (B9 Vitamini) 200 mg **
Biotin 50 mg **
D Vitamini 5 mcg **
Lesitin 100 mg **
E Vitamini 17,88 mg **
B3 Vitamini 16,13 mg **
Çinko 1,5 mg **
A Vitamini 2667 mcg **
Riboflavin (B2 Vitamini) 1,4 mg **
B12 Vitamini 2,5 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.

Pharmaton Fiyatı:

40 TL

Pharmaton Çeşitleri:

 • 30 kapsül form

Pharmaton Kullanımı:

 • Gün içerisinde bir tabletten daha fazla kullanmayınız.
 • 1 tablet Pharmaton Efervesan Tableti bir bardak suya atınız ve yeterince eridiğini gördükten sonra birkaç dakika içerisinde içiniz.
 • Kullanım sonrası kapağı sıkıca kapayınız ve güneş görmeyen yerlerde saklayınız.

Pharmaton reklamını izleyebilirsiniz.

Gıda takviyesi ve multivitaminler arasında yer alan bir diğer popüler ürün olan Supradyn All Day hakkında kullananların yorum ve önerilerine ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

140 Yorum - "Pharmaton"

  Abone Olun  
Bildir

Ben bugün bitirdim ilk şişemi faydasını soracak olursanız zerre görmedim vücut görüpte bana çaktırmadıysa bilmiyorum 😊 supredinoldyn kullanmıştım suya atılıp içilen yemin ederim oncol basarili ama bu reklamlarda abartıldı

Pharmaton kilo aldırır mı ? Bende kullanmayı düşünüyorum ama iştahsızlık problemm var . hem bu sorunu yensi n hem de gün içerisinde almak gereken vitamin ve enerjiyi bana versin diye alacağım . bu isteklerimi karşılar mı

Enerji veriyo çok fena iştah açıyo ama kilo aldırıyor mu bilmiyorum çünkü 1 haftadır kullanıyorum

Hiç bi işe yaramaz kardeş değil insanın dikkatini arttırmak unutkanlık bile yapıyor milleti kaldırmaktan başka bi işe yaramıyor

Pharmatonun yan etkileri nelerdir ? Herangi bir yan etkisi ar mı . Kullanmayı düşünüyorum ama vücudum biraz hassas oluğu için yan etisi varsa hemen gösteriyor. Bilgilerizi payşalaşırsanız sevibirim. Kullandğı sırada yan etki oluşturan oldu mu hiç sizde veya çevrenizde.

Ben kullanmıştım bende bir yan etkisi olmadı ama teyzemde kalp çarpıntısı yaptı o kullanmayı bırakmıştı hassassan supradyn deneyebilirsin o bisey yapmamıştı teyzeme

Bugün aldım ve sol ayağımda varis var ilacı içtim ve gece yani şuan ağrıdan duramıyorum yürümem gerekiyor yürüyünce ağrı geçiyor uyuyamıyorum şikayetçiyim.

ben bu gun basladim carpıntı ve uyku hali var. ama sikayetci oldugum bitkinlik ve odaklanamama sorununu yasamadim butun gun dinc hissettim ama carpinti var iste.

Kullandığımdan beri unutkanlık başladı bende bide modem altüst oldu

15 gün kullandım hiç bir etkisini göremeyince bıraktım bırakınca da birşey olmadı. O kadar reklamda 50 tllik payımız oldu sadece.

Gercekten hic etkisini goenedin mi

Ben de halsizlik için pharmaton kullanmayı düşünüyorum. Pharmatonun etkisi ne zaman başlar ? Kullandıktan sonra hemen etksini gösteriyor mu yoksa yarım saat bir saat gibi bir süre sonra mı etki ediyor? Sınavlar için zihnim açılsın diye kullanmayı düşnüyorum . Sınavdan ne kadar önce kullanmlıyım

Ben tam olarak bugün kullanmaya başladım. Siz eğer ki kullandıysanız bir faydasını gördünüz mü? Ben de sınava hazırlanıyorum da.

Zararı var faydası yok unutkanlık yapı sadece biraz enerji veriyor oda içeriğindeki ginseng bitkisinden dolayı

merhaba . bir iş yaparken sürekli uykum geliyor . elimdeki işi bırkaıp uyumk istiyorum . ne kadar uyusam da bu his gitmiyor. hiçbir şeyi devam ettiremiyorum. Pharmaton işe yarar mı benim için ? Kullanların deneyiminden faydlanmak isterşm.

c vitamini eksikliği olabilir sigara içiyorsan bırak

Kilo olarak çok zayıfım . İştahım hiç yok. Yemek yemeyince de haliyle enerji de alamıyorum . Böyle olunca bitkin düşüyorum . Pharmaton kilo aldırır mı ? Bir de pharmaton kullanarak yemek yemediğim için oluşn bitkinlik gider mi ?

Gün içerisinde çok halsiz dolaşıyorum . Buda işime ve hayatıma etki ediyor . Pharmatonu reklamlarda gördüm . Reklamlarındaki kadar var mı gerçekten? Şu halsizliği ve hantallığı üzerimden alsın yeter . Sırf bunun için her gün duş alıyorum. Artık takviye ürünler kullanmanın zamanı geldi sanırım.

Kesınlıkle tavsiye ederim bende tıpkı sizin gibi hasizdim gün içinde , ama şuan çok faydasını gördüm

1 6 7 8

Pharmaton Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

yasayan jelibon

3.9/ 5 puanladı

benim için ramazan demek pharmaton demek. uzuuuun süren ramazan günlerinde adeta kurtarıcı etkisi görüyor. bugüne dek 1 defa almayı unuttum, ertesi gün halsizlikten bayılacak gibi oldum. iştah açıcı etkisi var mı bilmiyorum fakat gün içinde enerjik kalmanızı sağladığı kesin. tanım olarak: oruç tutanların bir de kendisini kullanarak denemeleri gereken ilaçtır. - Kaynak


spartöküz

3.7/ 5 puanladı

1 kutu bitirdim, bana enerji olarak katkısı %10 u geçmedi. bir daha asla almam. zaten ne zaman yutsam o gece idrar yolları hız sınırı olmayan 8 şerit otobana dönüyor. sabaha kadar wc ye gitmekten uyku uyuyamadım. bu ay bir de solgar deneyeceğim bakalım. - Kaynak


Desibel

4.1/ 5 puanladı

Pharmaton iştah açıyor bu nedenle kilo aldırabilir ama düzenli egsersizle kilo almayabilirsiniz...cidden yararları küçümsenemez... - Kaynak


nickimideistrdm

3.7/ 5 puanladı

Antidepresan kullanmayı düşünüyordum ama okuduklarım sonucunda, antidepresan yerine pharmaton içmeye karar verdim. - Kaynak


horkullanici

4.1/ 5 puanladı

etkisi her insanda farklılık gösterebilen karma vitamin. eğer fayda etmiyorsa demek ki içeridiği vitaminlerden farklı bir eksikliğiniz var. eğer durum böyleyse kan testi yaptırın mutlaka. - Kaynak