Pharmaton Kullananlar

Pharmaton, bir vitamin ve mineral kompleksidir. Yani Birden fazla vitamin ve mineralin birleşiminden oluşturulmuş bir multi vitamin hapıdır. Aynı zamanda içeriğinde Soya Lesitini ve Ginseng içermektedir.

Nedir?

Kapsül formunda oluşturulmuş bir çoklu vitamin ve mineral kompleksi olup vücut için gerekli vitamin ve minerallerin karşılanabilmesine yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir.

İçeriğinde Neler Var?

A, C, D, B, E vitaminler ve vitamin komplekslerini içerir. Yani sayılan vitaminlerin ayrıca kendi içlerinde farklı kombinasyonlarını da içermektedir. Örneğin B3, B6, B12, B1, B2, B7 vitaminlerini de kapsamaktadır. Aynı zamanda temel minerallerden Selenyum, Demir, Çinko, Manganez, Ginseng ve  Bakır da vardır.

Pharmaton Çeşitleri Nelerdir?

30 ve 60 kapsül içeren şişelerde satılmaktadır. Her iki çeşitte aynı vitamin ve mineral kompleksleri ve değerlerine sahiptir.

Ne işe Yarar?

Bu neden aldığınıza ve sizin özelliklerinize göre değişir. Örneğin bildiğiniz bir hastalığınız veya hastalık tedaviniz yok ise Pharmaton’u genel vücut direncinizi arttırmak, enerjinizi üst seviyelere çıkarmak ve günlük hayatta daha dinç olmak üzere kullanmanızı kesinlikle öneririz. Bunun yanı sıra hastalık tedavilerine ek olarak tercih edilebilir düzeyde vitamin ihtiyacınızı karşılamak üzere yardımcı olabilecek kapasitedir. Bu elbette doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Hastalık veya hastalıklarınız sonucu ortaya çıkan vitamin ve mineral ihtiyaçları hastalığınızın büyüklüğü ve çeşidine göre farklı oranlardadır.

Faydaları Nelerdir?

 • Vücut direncini ve enerjisini arttırmada etkilidir.
 • İştah kontrolü, iştah arttırılmasına yardımcı olur.
 • Hastalıklarınızın tedavisinde daha hızlı ve etkili iyileşme süreci imkanı sunar.
 • Genel bağışıklığın arttırılması, vücut dengesinin sağlanması, organizmanın gereksinim duyduğu temel vitamin ve minerallerinin karşılanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.
 • Romatizmal, kan ve kan hastalıkları, dolaşım sistemi problemleri, stres ve etkileri sonucu ortaya çıkan dengesizliklerin ortadan kaldırılmasına ve ihtiyaç duyulan oranların sağlanmasına tek başına ya da ek tedavi olarak yardımcı olabilmektedir.
 • Büyüme çağında genel kemik, diş, tırnak, saç, göz, büyüme hormonlarının desteklenmesine katkı sunar.

Özellikleri

 • Özellikle 40 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerdeki kemik yoğunluğunun yıllık kaybı %1.2 olması sebebi ile bu kaybın önlenebilmesi ve takviye edilmesinde hizmet etmektedir.
 • Trabeküler seviyelerde yer alan kemik yitirilmesini engeller.
 • Kortikal düzeydeki kemik yoğunluğu kaybını önlemeye yardımdı olur.
 • Menopoza giren kadınların ilerleyen kemik yoğunluğu kaybı ve ihtiyacı olan mineral desteğini sağlar.
 • Organizma içerisindeki kalsiyum homeostasını normal seyrine getirmek için adaptasyon sağlar.
 • Kalsiyum oluşturulmasını sağlayan hormonları tetikleyerek çalışmasını sağlar.
 • Emzirme dönemindeki kadınlar için uygun vitamin ve mineral desteğini sunar.

Kilo Aldırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahın arttırılmasını sağlayan B vitamin kompleksleri içerdiği için iştahı arttırır ancak kilo aldırıcı etken olsa da iştah bireysel bir konudur. Amaç iştahı arttırmaksa tek başına iştah arttırıcı olarak kullanıma uygundur.

Çocuklarda Kullanılır mı? Çocuklarda Faydalı mı?

 • 8 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza danışınız. Çocuğunuzun ihtiyacı var ise buna doktorunuz karar verecek ve Pharmaton’u kullanmanızı önerecektir.

İştah Arttırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahı dengelediği ve arttırdığı belirtilmiştir. İçerikte bulunan B12, B6, B2 vitaminleri genel organizmanın işleyişini destekler ve iyi işleyen bir organizma da daha fazla besin ihtiyacı duyar. Bu nedenle iştahı arttırıcı etkiler içermektedir.

Enerji Verir mi?

 • Kesinlikle evet dememiz yerinde olur. Sabahları alındığında gün içerisindeki yaşantınızı olumlu olarak etkileyecektir. Ancak bunu ilk günden hissetmeniz mümkün değil. Düzenli kullanarak vücudunuz için gerekli olan maddeleri ona sağlayınız ve kısa bir süre sonra enerjinizin arttığını hissetmeye başlayabileceksiniz.

Yan Etkisi Var mı?

 • Bir yan etki içermemektedir. Ancak içeriğinde bulunan herhangi bir madde, vitamin, minerale karşı alerjiniz var ise elbette kullanmamalısınız.

Pharmaton mu Faydalı? Supradyn All Day mi? Arasındaki Farklar Neler?

 • Supradyn ‘e göre mineral takviyeleri konusunda daha az oranlar içermektedir.
 • Supradyn’e göre tüm vitamin çeşitleri aynı olsa da tek artısı vardır o da Ginseng ve Soya Lesitini içermesidir. Ancak Supradyn’de Pharmaton’a göre Koenzim içeriği ile farklı bir fayda sunmaktadır.

Kısacası her iki vitamin kompleksi birbirine benzer oranlarda özellikler sunmaktadır. Her ikisi de birbirine göre bir – iki farklı bileşeni yer değiştirmiş, eklemiş veya çıkarmıştır.

İçerik:

Pharmaton
Multivitamin Ginseng G115® 30 Kapsül
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 1 kapsül
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 30
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
Kalsiyum 120 mg **
C Vitamini 60 mg **
Ginseng G115® 500 mcg **
Demir 10,5 mg **
Manganez 2 mg **
Bakır 1 mg **
B6 Vitamini 1,7 mg **
Tiamin (B1 Vitamini) 1,7 mg **
Folik Asit (B9 Vitamini) 200 mg **
Biotin 50 mg **
D Vitamini 5 mcg **
Lesitin 100 mg **
E Vitamini 17,88 mg **
B3 Vitamini 16,13 mg **
Çinko 1,5 mg **
A Vitamini 2667 mcg **
Riboflavin (B2 Vitamini) 1,4 mg **
B12 Vitamini 2,5 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.

Fiyatı:

40 TL

Çeşitleri

 • 30 kapsül form

Kullanım

 • Gün içerisinde bir tabletten daha fazla kullanmayınız.
 • 1 tablet Pharmaton Efervesan Tableti bir bardak suya atınız ve yeterince eridiğini gördükten sonra birkaç dakika içerisinde içiniz.
 • Kullanım sonrası kapağı sıkıca kapayınız ve güneş görmeyen yerlerde saklayınız.

Gıda takviyesi ve multivitaminler arasında yer alan bir diğer popüler ürün olan Supradyn All Day hakkında kullananların yorum ve önerilerine ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

89 Yorum - "Pharmaton"

Bildir

Pharmaton’un içinde kimyasal vardır. Bu kimyasallar organlarınıza zaman içinde çeşitli zararlar vermeye başlayacaktır. Yaptığı etkiler doğrudur fakat bu etkileri vücudunuza kimyasal madde sokarak sağladığınızı unutmayın. Bana da inanmayın sadece yerli ve yabancı profesörlerin bu konu hakkındaki yazılarını okuyun demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız..

2005 de kullanmıştım faydasını görmüştüm şimdi kullanıyorum nedense uykumu getiriyor, 2005 de kullandığımda böyle bir etkisi yoktu. o zamanlar içinde gingseng yoktu şimdi onu eklemişler acaba o mu yapıyor ki uykuyu.

Bende neden tees etki uaptı ulan ya Sabah dışarı çıkmadan ilk hapı içdim Dışarı çıkdım kalbim yerinden çıkacak gibi atıyordu. Soluğum kesildi ve gün boyunca Felaket uykumu getirdi üstelik güne 9 saatlik uyku ile kalkmıştım 🙂 Anlayacağın bi işe yaramadı…Ama kolay kolay vazgeçmeyecem 50 tl verdim ulan bi kutuya öle kolaymı vazgeçmek! 😏🤗🤗

İcindeki gingseng nedeniyle herhangi bir tansiyon ya da kalp rahatsizliginiz varsa bu durum gorulebilir.parayi degil sagliginizi düşünün. Sizde yoksa bile aile gecmisinizde tansiyon kalp rahatsizligi geciren varsa bu hapi kullanmayi birakin derim. Not:eczacı tavsiyesidir

🤣

Ben 30 kapsul aldım ve bitirdim ve yenisine başladım aşırı yoruluyorum işim yüzünden beni gün boyu zinde tutuyor eskısı gibi yorulmuyorum yendıden dogmus gıbı oldum ve kolay kolay da vazgecmem✌🏻 Evet iştah acıyor ama kendizi kaybetmiyorsunuz gönül rahatlığıyla kullanın derim🙂 Benimde migrenim var bunu kullandıgımdan beri ataklarım azaldı ben çok faydasını gördüm denemenizi öneririm😇

Ben 3 gündür kullanıyorum aldığım anda enerjim bitiyor uyku ve sersemlik dikkat eksikliği yaptı bende bırakacağım galiba

Doğru Vitamini Bulmak için Dogru yerde aramak gerkiyor Tv Reklamında Gören Saldırıyor O yüzden Aldığımız ürülere dikkat etmek gerekiyor sonucta Sağlık

Şiddetli baş ağrısı yaptı, 60 kapsül olandan aldım ne yapacağımı şaşırdım atmak zorunda kalacam öfkeliyim

yan etkilerinde baş ağrısı yapar diyorlar, fakat bir ay sonra etkisini gösterir deniliyor. henüz kullanmaya başlamadım ama kullanan arkadaşlar tavsiye ediyor. bir ay sabredin diye düşünüyorum.

pharmaton ve supradin all day ikisini aynı anda kullanıyorum.
İştahımı açmaktan başka bir fayda hissetmedim şimdiye kadar. Kullanalı daha 3 gün oldu…

İşte bugün başım iflas etti neredeyse… Çok az ağrıyor.. Hiçbir şeyi düşünemiyorum. Hızlı karar veremiyorum..

Ama kullanmaya devam etmek istiyorum. Bakalım zaman ne gösterecek… (:

Kesinlikle gereğinden fazla vitamin kullanmayın

Merhaba, ilacı ağzımda aft çıkması sonucu kullanmaya başladım. ağzımda çok aft çıkıyordu ve içerisinde vitaminler olduğu için iyi geleceğini söylediler. yalnız 3 ay gibi uzun bir süre düzenli olarak kullandım sonra bıraktım. ağzımda artık kolay kolay aft çıkmıyor. evet iştah açıyor ama kilo aldırmıyor. üstelik uyku problemi de çok fazla olan biriydim ve bu ilacı kullanıp bıraktığım halde bile şuan bu problemimi aştım. artık sabahları daha kolay uyanıyorum. bazı yoğun olduğum dönemlerde yada ağzımda yara çıktığı zaman ilacın etkisinin azalmaya başladığını düşündüğümde (yılda 1 ay) tekrar kullanıyorum ve anında etkisini gösteriyor (benim önceden düzenli kullanmam sonucu) ben hayatıma çok büyük… Devamını oku

enerji veriyor ve iştah açıyor.. çok memnunun fakat sabah tok karna atıyorum ama cok kötü kokusu var malesef

Ben 3 aydır kullanıyorum ilk başlarda bende bir faydası yok diye düşündüm ama devam ettim asıl etkisini yeni görüyorum sabah kahvaltıdan sonra alınmalı kullanmaya devam ediyorum ben de işe yaradı

1 2 3 6
wpDiscuz

Pharmaton Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

yasayan jelibon

3.9/ 5 puanladı

benim için ramazan demek pharmaton demek. uzuuuun süren ramazan günlerinde adeta kurtarıcı etkisi görüyor. bugüne dek 1 defa almayı unuttum, ertesi gün halsizlikten bayılacak gibi oldum. iştah açıcı etkisi var mı bilmiyorum fakat gün içinde enerjik kalmanızı sağladığı kesin. tanım olarak: oruç tutanların bir de kendisini kullanarak denemeleri gereken ilaçtır. - Kaynak


spartöküz

3.7/ 5 puanladı

1 kutu bitirdim, bana enerji olarak katkısı %10 u geçmedi. bir daha asla almam. zaten ne zaman yutsam o gece idrar yolları hız sınırı olmayan 8 şerit otobana dönüyor. sabaha kadar wc ye gitmekten uyku uyuyamadım. bu ay bir de solgar deneyeceğim bakalım. - Kaynak


Desibel

4.1/ 5 puanladı

Pharmaton iştah açıyor bu nedenle kilo aldırabilir ama düzenli egsersizle kilo almayabilirsiniz...cidden yararları küçümsenemez... - Kaynak


nickimideistrdm

3.7/ 5 puanladı

Antidepresan kullanmayı düşünüyordum ama okuduklarım sonucunda, antidepresan yerine pharmaton içmeye karar verdim. - Kaynak


horkullanici

4.1/ 5 puanladı

etkisi her insanda farklılık gösterebilen karma vitamin. eğer fayda etmiyorsa demek ki içeridiği vitaminlerden farklı bir eksikliğiniz var. eğer durum böyleyse kan testi yaptırın mutlaka. - Kaynak