Pharmaton Kullananlar

Pharmaton, bir vitamin ve mineral kompleksidir. Birden fazla vitamin ve mineralin birleşiminden oluşturulmuş bir multivitamin hapıdır. Aynı zamanda içeriğinde Soya Lesitini ve Ginseng içermektedir.

Pharmaton Nedir?

Kapsül formunda oluşturulmuş bir çoklu vitamin ve mineral kompleksi olup vücut için gerekli vitamin ve minerallerin karşılanabilmesine yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir.

İçeriğinde Neler Var?

A, C, D, B, E vitaminler ve vitamin komplekslerini içerir. Yani sayılan vitaminlerin ayrıca kendi içlerinde farklı kombinasyonlarını da içermektedir. Örneğin B3, B6, B12, B1, B2, B7 vitaminlerini de kapsamaktadır. Aynı zamanda temel minerallerden Selenyum, Demir, Çinko, Manganez, Ginseng ve  Bakır da vardır.

Pharmaton Çeşitleri Nelerdir?

30 ve 60 kapsül içeren şişelerde satılmaktadır. Her iki çeşitte aynı vitamin ve mineral kompleksleri ve değerlerine sahiptir.

Diğer Gıda Takviyesi ürünlerini görmek için buraya tıklayınız.

Pharmaton Ne işe Yarar?

Bu neden aldığınıza ve sizin özelliklerinize göre değişir. Örneğin bildiğiniz bir hastalığınız veya hastalık tedaviniz yok ise Pharmaton’u genel vücut direncinizi arttırmak, enerjinizi üst seviyelere çıkarmak ve günlük hayatta daha dinç olmak üzere kullanmanızı kesinlikle öneririz. Bunun yanı sıra hastalık tedavilerine ek olarak tercih edilebilir düzeyde vitamin ihtiyacınızı karşılamak üzere yardımcı olabilecek kapasitedir. Bu elbette doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Hastalık veya hastalıklarınız sonucu ortaya çıkan vitamin ve mineral ihtiyaçları hastalığınızın büyüklüğü ve çeşidine göre farklı oranlardadır.

Pharmaton Faydaları Nelerdir?

 • Vücut direncini ve enerjisini arttırmada etkilidir.
 • İştah kontrolü, iştah arttırılmasına yardımcı olur.
 • Hastalıklarınızın tedavisinde daha hızlı ve etkili iyileşme süreci imkanı sunar.
 • Genel bağışıklığın arttırılması, vücut dengesinin sağlanması, organizmanın gereksinim duyduğu temel vitamin ve minerallerinin karşılanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.
 • Romatizmal, kan ve kan hastalıkları, dolaşım sistemi problemleri, stres ve etkileri sonucu ortaya çıkan dengesizliklerin ortadan kaldırılmasına ve ihtiyaç duyulan oranların sağlanmasına tek başına ya da ek tedavi olarak yardımcı olabilmektedir.
 • Büyüme çağında genel kemik, diş, tırnak, saç, göz, büyüme hormonlarının desteklenmesine katkı sunar.

Pharmaton Özellikleri

 • Özellikle 40 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerdeki kemik yoğunluğunun yıllık kaybı %1.2 olması sebebi ile bu kaybın önlenebilmesi ve takviye edilmesinde hizmet etmektedir.
 • Trabeküler seviyelerde yer alan kemik yitirilmesini engeller.
 • Kortikal düzeydeki kemik yoğunluğu kaybını önlemeye yardımdı olur.
 • Menopoza giren kadınların ilerleyen kemik yoğunluğu kaybı ve ihtiyacı olan mineral desteğini sağlar.
 • Organizma içerisindeki kalsiyum homeostasını normal seyrine getirmek için adaptasyon sağlar.
 • Kalsiyum oluşturulmasını sağlayan hormonları tetikleyerek çalışmasını sağlar.
 • Emzirme dönemindeki kadınlar için uygun vitamin ve mineral desteğini sunar.

Pharmaton Kilo Aldırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahın arttırılmasını sağlayan B vitamin kompleksleri içerdiği için iştahı arttırır ancak kilo aldırıcı etken olsa da iştah bireysel bir konudur. Amaç iştahı arttırmaksa tek başına iştah arttırıcı olarak kullanıma uygundur.

Çocuklarda Kullanılır mı? Çocuklarda Faydalı mı?

 • 8 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza danışınız. Çocuğunuzun ihtiyacı var ise buna doktorunuz karar verecek ve Pharmaton’u kullanmanızı önerecektir.

Pharmaton İştah Arttırır mı?

 • Düzenli kullanımda iştahı dengelediği ve arttırdığı belirtilmiştir. İçerikte bulunan B12, B6, B2 vitaminleri genel organizmanın işleyişini destekler ve iyi işleyen bir organizma da daha fazla besin ihtiyacı duyar. Bu nedenle iştahı arttırıcı etkiler içermektedir.

Pharmaton Enerji Verir mi?

 • Kesinlikle evet dememiz yerinde olur. Sabahları alındığında gün içerisindeki yaşantınızı olumlu olarak etkileyecektir. Ancak bunu ilk günden hissetmeniz mümkün değil. Düzenli kullanarak vücudunuz için gerekli olan maddeleri ona sağlayınız ve kısa bir süre sonra enerjinizin arttığını hissetmeye başlayabileceksiniz.

Pharmaton Yan Etkisi Var mı?

 • Bir yan etki içermemektedir. Ancak içeriğinde bulunan herhangi bir madde, vitamin, minerale karşı alerjiniz var ise elbette kullanmamalısınız.

Pharmaton mu Faydalı? Supradyn All Day mi? Arasındaki Farklar Neler?

 • Supradyn ‘e göre mineral takviyeleri konusunda daha az oranlar içermektedir.
 • Supradyn’e göre tüm vitamin çeşitleri aynı olsa da tek artısı vardır o da Ginseng ve Soya Lesitini içermesidir. Ancak Supradyn’de Pharmaton’a göre Koenzim içeriği ile farklı bir fayda sunmaktadır.

Kısacası her iki vitamin kompleksi birbirine benzer oranlarda özellikler sunmaktadır. Her ikisi de birbirine göre bir – iki farklı bileşeni yer değiştirmiş, eklemiş veya çıkarmıştır.

İçerik:

Pharmaton
Multivitamin Ginseng G115® 30 Kapsül
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 1 kapsül
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 30
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
Kalsiyum 120 mg **
C Vitamini 60 mg **
Ginseng G115® 500 mcg **
Demir 10,5 mg **
Manganez 2 mg **
Bakır 1 mg **
B6 Vitamini 1,7 mg **
Tiamin (B1 Vitamini) 1,7 mg **
Folik Asit (B9 Vitamini) 200 mg **
Biotin 50 mg **
D Vitamini 5 mcg **
Lesitin 100 mg **
E Vitamini 17,88 mg **
B3 Vitamini 16,13 mg **
Çinko 1,5 mg **
A Vitamini 2667 mcg **
Riboflavin (B2 Vitamini) 1,4 mg **
B12 Vitamini 2,5 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.

Pharmaton Fiyatı:

40 TL

Pharmaton Çeşitleri:

 • 30 kapsül form

Pharmaton Kullanımı:

 • Gün içerisinde bir tabletten daha fazla kullanmayınız.
 • 1 tablet Pharmaton Efervesan Tableti bir bardak suya atınız ve yeterince eridiğini gördükten sonra birkaç dakika içerisinde içiniz.
 • Kullanım sonrası kapağı sıkıca kapayınız ve güneş görmeyen yerlerde saklayınız.

Pharmaton reklamını izleyebilirsiniz.

Gıda takviyesi ve multivitaminler arasında yer alan bir diğer popüler ürün olan Supradyn All Day hakkında kullananların yorum ve önerilerine ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

116 Yorum - "Pharmaton"

Bildir

Ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum kendimi daha iyi hissediyorum ama belki de psikolojik tir diye düşündüğümde oluyor şimdilik devam etmeyi düşünüyorum

Bu ilaci surekli kullandigida sikinti yok ama 2 gunde bir veya 3 gunde bir alirsan dis etlerin kendi kendine fena halde kaniyor. Sürekli almakta ne derece dogru tabii bilinmez

Pharmaton ilaç değildir vitamin kompleksi takviye edici gıdadır bilginize..

Ben 1 ay boyunca pharmotan kullandım. Kullandığıniz an itibariyle 10 gün içerisinde işe yariyor fakat bugün bir nedenden dolayi hastaneye gitmek zorunda ve tahlil yaptırmak zorunda kaldım öğrendim ki pharmotan yüzünden karaciğerde %200 oranında yağlanma olmuş .Doktor kesinlikle ilacı kullanmamam gerektiği söyledi. Ben biraktim buyuzden.Kullananlar dikkat sağlığınıza oynamayın

Daha yeni kullanmaya başladım %80 olumsuz gorunuyor

5 yasinda kizim var embibinn urunu omega 3 balik yag taplet seklinde iciryorum acaba bi zarari olurmu bilgi veriirseniz evinirim aldigim kisi bisey olma dedi ama bn soryim dedi ginede

12 yaş altından küçükler için sakıncalı

Bu gün basladınım, fakat mideme oturdu, ve agrıdan yaptı, hazmedemedim, sanki ilac tas kesildi acaba kullanmaya devam etmeli iyim. Tansiyon ve seker hastasıyım

Kesinlikle kulanmamanız gerekir

bende şeker hastasıyım coraspin kan sulandırıcı kullanıyorum kan sulandırıcı kullananlar doktora danışmadan kullanmasın diye bir yerde okumuştum.

Ben kışın 3 ay boyunca kulandım.
Bir extra faydasını görmedim.
Verdiğim para dışında zarsrınıda gòrmedim.

1 5 6 7
wpDiscuz

Pharmaton Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

yasayan jelibon

3.9/ 5 puanladı

benim için ramazan demek pharmaton demek. uzuuuun süren ramazan günlerinde adeta kurtarıcı etkisi görüyor. bugüne dek 1 defa almayı unuttum, ertesi gün halsizlikten bayılacak gibi oldum. iştah açıcı etkisi var mı bilmiyorum fakat gün içinde enerjik kalmanızı sağladığı kesin. tanım olarak: oruç tutanların bir de kendisini kullanarak denemeleri gereken ilaçtır. - Kaynak


spartöküz

3.7/ 5 puanladı

1 kutu bitirdim, bana enerji olarak katkısı %10 u geçmedi. bir daha asla almam. zaten ne zaman yutsam o gece idrar yolları hız sınırı olmayan 8 şerit otobana dönüyor. sabaha kadar wc ye gitmekten uyku uyuyamadım. bu ay bir de solgar deneyeceğim bakalım. - Kaynak


Desibel

4.1/ 5 puanladı

Pharmaton iştah açıyor bu nedenle kilo aldırabilir ama düzenli egsersizle kilo almayabilirsiniz...cidden yararları küçümsenemez... - Kaynak


nickimideistrdm

3.7/ 5 puanladı

Antidepresan kullanmayı düşünüyordum ama okuduklarım sonucunda, antidepresan yerine pharmaton içmeye karar verdim. - Kaynak


horkullanici

4.1/ 5 puanladı

etkisi her insanda farklılık gösterebilen karma vitamin. eğer fayda etmiyorsa demek ki içeridiği vitaminlerden farklı bir eksikliğiniz var. eğer durum böyleyse kan testi yaptırın mutlaka. - Kaynak