Question Exclusive Fierce Parfüm Kullananlar

Question Exclusive Fierce Parfüm, Singapur üretimli olan parfüm 100 ml içeren şık tasarımlı şişelerde satılmaktadır. 2002 yılında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde direkt satış yapan çok az firma vardır. Yurt dışında yer alan Abercombie mağazalarının tamamında ve online alış veriş sitelerinde bulabilirsiniz. Erkek parfümüdür.

Fiyatı:

  • 400 TL’den başlayan fiyatlarla.

Question Exclusive Fierce Parfüm Özellikleri, Faydaları:

  • EDT yapısı ile geliştirilmiş olup ortalama etki süresi 2 – 4 saat aralığında yer almaktadır.
  • Esans oranı %5 ile %15 arasında değişmektedir.
  • Eau De Toilette formundadır.
  • Tüm ciltlere uygun olarak formüllendirilmiştir.
  • Centilmen ve kışkırtıcı erkeğin kokusu olarak tanımlandırılmıştır.

Notaları:

  • Üst notalarında Lavanta, Aaçayı ve Misk yer almaktadır.
  • Kalp Notalarında hakim olan kokular sırası işe Yeşil Reçine ve Akgünlük Ağacının kokusudur.
  • Dip Notalara ulaşıldığında Gülağacı, Meşe Likenleri ve Vetiver ile son bulmaktadır.

Kullanımı:

  • Her iki bileğe birer defa, boyuna bir defa püskürtülerek kullanılır. İsteğe göre koltuk altı ve kıyafetlere de kullanabilirsiniz.

Parfüm Nasıl Üretilir?

Parfüm hem kadın hem de erkeklerin kullandığı bir üründür. Koku insanı daha çekici kılarak toplum içerisinden ayırt edilmeye olanak sağlar. Çeşit çeşit koku esansları bulunmaktadır. Çiçek, meyve kokusu, baharat gibi olan kokular sıklıkla tercih edilmektedir. Kadınların en fazla tercih ettiği kokular genellikle çiçek kokularıdır. Erkeklerde genellikle okyanus kokuları sıklıkla kullanılmaktadır.

Peki, bu kadar güzel kokan ve kullanılan parfüm nasıl yapılır? Parfüm yapılırken oldukça zor süreçlerden geçmektedir. Parfümün temeli oluşturan maddeler gül ve yağıdır. Parfüm yapmak için güller toplanır ve daha sonra da bu güller işlenir işlenen güllerden çıkan yağlar elde edilmektedir. Bu yağlar parfüm yapımında kullanılmaktadır. İçerisine çeşitli kimyasal maddeler eklenerek çeşit çeşit esanslar oluşturulmaktadır. 1 kilo yağ elde etmek için 2 milyonu aşkın güle sahip olunması gerekilmektedir. Parfüm konsantre halde iken elde etmek istediğiniz kokunun içerisine belirlenen miktarda alkol ilave edilerek birleştirilir sonra da şişeleme aşamasına geçilerek kristal şişelere parfümler eklenir ve kullanıma hazır hale getirilir. Şişelerde özel olarak tasarlanarak yapılmaktadır ve genellikle de kristal şişeler parfüm üreticilerinin vazgeçilmez unsurudur.

Parfümü Oluşturan Hammaddeler Nelerdir?

Parfüm üretilirken birçok kimyasal madde kullanılmaktadır. Parfümün doğal natürel ya da sentetik olarak ayrımı yapılmaktadır. Dilerseniz natürel olanları tercih edebilirsiniz. Natürellerde mandalina, portakal, limon gibi ürünler kullanılır ve parfüm haline geldiğinde de çok ağır olmayan hoş bir koku vardır. En çok sevilen odunsu kokularda güzel kokular arasında yerini almaktadır. Bunlarda ise vanilya, tonka, sedir ağıcı gibi maddeler yer alarak bunlardan elde edilmektedir.

Buna benzer diğer parfümlere ulaşmak için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Erkek Parfümleri

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör