Redoxon C Vitamini Kullananlar

Redoxon C Vitamini, içeriğindeki C vitamini ve çinko ile vücutta eksik olan mineral ve vitaminlerin dışarıdan alınmasına destek olabilen bir gıda takviyesidir. Bir C vitamini katkısı olup gıda takviyesidir. Redoxon C Vitamini kullananlar yorumlarını sitemize bırakarak bu ürün hakkında bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirler.

Fiyatı:

  • 24 TL

Etken Madde:

  • C Vitamini: 1 gr.
  • Çinko: 10 mg.

Redoxon C Vitamini Özellikleri:

  • Portakal aroması ile üretilmiştir. Suda eriyebilen tabletlerdendir.
  • Çinko minerali ile güçlendirilmiş bir yapıdadır.

Çinko Nedir?

Çinko bir çeşit mineraldir, genel olarak et balık gibi gıdaların içinde bulunur, bu mineral DNA sentenize yardımcı olmakla birlikte hücre bölünmesinde de etkin rol alır. Cilt, saç, tırnak gibi bölgelerin korunmasına destek verir.

İştah Arttırır mı?

C vitaminin iştaha yönelik bir katkısı bulunmamaktadır. Bu nedenle kilo alımlarında destekleyici nitelik sunmaz.

Çocuklarda Kullanılır mı?

İçeriğinde bulunan C vitamini desteği 11 yaş ve altı için uygun dozajda değildir. 1000 mg C vitamini desteği sunar ve ergenlik döneminden itibaren tüm yetişkinlerde kullanılabilir. Çocuklarda kullanmak için bir efervesan tableti yarıya kırıp kullanabilirsiniz.

Yan Etkileri Var mı?

Doğal yapıda C vitamini desteği sunması sebebiyle yan etki oluşturmaz. Ancak çocuklarda ve diyabet hastalarında kullanımı uygun değildir. Besin yoluyla yeterli miktarda C vitamini alındığı durumlarda kullanılmamalı veya kırılıp kullanılmalıdır.

Kullanım Dozu Nedir?

  • Günde bir efervesan tablet kullanılması yeterlidir. Önerilen saatler ise sabah kahvaltı sonrasıdır.

İçerik:

Redoxon®
C Vitamini Çinko 20 Efervesan Tablet
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 1 efervesan tablet
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 20
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
C Vitamini 1000 mg **
Çinko 10 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.
İçindekiler: C Vitamini, Asitlik Düzenleyiciler (sodyum hidrojen karbonat, sodyum karbonat), Asit (sitrik asit), Hacim Arttırıcı (izomalt), Aroma Arttırıcılar (malik asit, sodyum klorür), Aroma Vericiler (portakal aroması, mandalina aroması), Renklendirici (beta-karoten), Tatlandırıcılar (aspartam, asesülfam-K), Çinko.

Nasıl Kullanılır?

  • Bir bardak ılık ya da soğuk suya ( sıcak su kullanmayınız ) bir adet efervesan tablet atılır ve yaklaşık iki dakika beklenerek içilir. Tamamen erimesini bekleyiniz.

Dikkat: Diyabetik hastalarda kullanımı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu durumdaki hastaların doktor kontrolünün ardından kullanması tavsiye edilir.

Redoxon C Vitamini Çinko Efervesan Gıda Takviyesi Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Hamilelik ve emzirme döneminde artan çinko ihtiyacını gidermek amacı ile de reçete edilmektedir ve bu durumlarda kullanımında bir sakınca yoktur. Ancak yine de doktor onayı olmadan alınmamalıdır.

Redoxon C Vitamini Çinko Efervesan Kullanımı

  • Yetersiz beslenme durumlarında 500 mg, hastalık tedavisinde yardımcı olarak 1000 mg tavsiye edilebilir. İhtiyaca göre en doğru bilgiyi uzman bir doktor verecektir.
  • Tabletler yutulmadan önce iyice çiğnenmelidir ve gün içerisinde bol su içilmelidir.

Yan Etkileri

Belirtilen bir yan etkisi yoktur. Ancak yüksek dozda kullanımı ile ishal ve diğer bazı mide sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunların haricinde beklenmeyen bir etki görülürse acilen doktora başvurulmalıdır.

Abone Olun
Bildir
14 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
ayse
30 Ekim 2018 11:22

4 aylık hamileyim kulana bilirmiyim

Redoxon C Vitamini Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

kurdan

4/ 5 puanladı

eyyy bayer, çiğneme tabletini neden kaldırdın, sorusunun cevabı beklenen vitamin. - Kaynak


twinkle

3.8/ 5 puanladı

calcium c sandoz'un amcaoğlu. supradyn ile birlikte işe yaradığına şahit olduğum tek vitamin. hasta olmadığımda bile içerim kendisini; zira tadı fanta'dan daha güzel. hem yararlı. - Kaynak


SİMGE

3.8/ 5 puanladı

sevikcim yüzüme bi pembelik geldi,eşim de diyoki son günlerde çok güzelleştin ,tabi bilmiyor likopen olayını.daha 20 gündür kullanıyorum.ama bu kutu bitince almamaya karar verdim.çünkü eczacı hamilelik düşünüyosan bırak dedi.ester c sordum eczacıya,o da hamilelikte olmaz dedi,normal c vitamini aldım.redoxon adı,prospektüsünde antioksidan olduğu ,kolajen üretiminde büyük rol oynadığı yazıyor.gebelikte de kullanılabilirmiş.fiyatı da uygun 8 ytl.20 adet var içinde. - Kaynak


LobbyMusic

3.8/ 5 puanladı

@sunigundem Aksattıracak derecedeyse, ilacı çakın. Redoxon efervesan alın bir de; şiddetini azaltıp kısa sürede iyileşmesini sağlayabilir. - Kaynak


moscow dream

3.7/ 5 puanladı

bayer ilaç firmasının ürettiği, efervesan tablet formundaki c vitamini. - Kaynak