Sanset Kullananlar

Sanset Film Tablet (Antibiyotik) oldukça geniş kullanım alanı olan etkili antibiyotiklerden birisidir. Farklı dozlarda çeşitleri olduğu için hastalığın ve kişinin durumuna göre doktor kontrolünde alınması oldukça önemlidir.

Kullanım alanı

  • Alt ve üst solunum yolları enfeksiyonları, ağız, diş ve çenede ortaya çıkan enfeksiyonlar, böbrek ve üriner (boşaltım sistemi) sistem enfeksiyonları, gonore (bel soğukluğu) gibi  genital sistemde ortaya çıkan enfeksiyonlar, Septisemi (kan zehirlenmesi) gibi bir çok problemin tedavisinde kullanılmaktadır.

Antibiyotik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sanset güçlü muhtevası ile oldukça etkili antibiyotiklerden birisidir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme dönemlerinde kesinlikle tavsiye edilmez.
  • Gelişme çağındaki çocuklar için de uygun değildir, fakat durumun çok ciddi olduğu vakalarda doktor tarafından verilebilir.
  • Etken alanı farklı olduğu için, doktorun verdiği kullanım miktarı, hasta kendisini iyi hissetse dahi tamamlanmalıdır. Kısa sürede etki etse de tedavi tamamlanmadığı takdirde, hastalığın nüksetmesi olasıdır.
  • Penisiline karşı duyarlılığı (alerjisi) olanlar da bu durumdan kesinlikle doktora başvurmadan ilacı kullanmamalıdır.

Sanset Yan Etkileri

  • Mide bulantısı, kaşıntı, uyku problemleri, baş ağrısı ve baş dönmesi, sindirim sisteminde bozukluklar, deride kabarma ve dökülme, ishal gibi yan etkileri olasıdır.
  • Hasta ilaç kullanımı esnasında sürekli gözlemlenmeli ve vücutta ortaya çıkan değişiklikler için vakit geçmeden doktora başvurulmalıdır.

 

Benzer Ürünler

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

İlk Yorumu Siz Yapın!

Bildir
wpDiscuz

Sanset Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

bbc

4.5/ 5 puanladı

endikasyonlar : sanset 250 mg ve 500 mg, duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu solunum sistemi enfeksiyonları, kulak burun boğaz enfeksiyonları, ağız, diş ve çene enfeksiyonları, böbrek ve üriner sistem enfeksiyonları, gonore dahil genital sistem enfeksiyonları, gastrointestinal sistem enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları, oftalmolojik enfeksiyonlar, septisemi abdominal enfeksiyonlar (peritonit), immünosüpresif tedavi gören veya nötropenik hastalardaki enfeksiyonların proflaksi ve tedavisinde endikedir. sanset 750 mg, duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu ciddi ve komplike üriner sistem ve solunum sistemi enfeksiyonları, cerrahi enfeksiyonlar, kemik-eklem, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavilerinde endikedir. kontrendikasyonlar : siprofloksasin'e aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmamalıdır. yan etkiler : siprofloksasin genelde çok iyi tolere edilmesine rağmen seyrek olarak mide bulantısı, kusma, ishal, abdominal ağrı, dispepsi, iştahsızlık gibi gastrointestinal semptomlar; baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, anksiyete gibi merkezi sinir sistemi rahatsızlıkları; diplopi ve daltonizm gibi görme sorunları; cilt döküntüsü gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları; çok seyrek olarak kardiyovasküler rahatsızlıklar (paroksismal taşikardi) gibi yan etkiler görülebilir. özellikle hepatik fonksiyon bozukluğu olan kişilerde geçici transaminaz ve alkali fosfataz yükselmeleri meydana gelebilir. nadiren hiperglisemi, anemi, trombositopeni ile bilirubin ve kreatin değerlerinde geçici artışlar bildirilmiştir. dozaj : sanset 250 mg ve 500 mg : komplike olmayan üriner sistem enfeksiyonlarında : günde 2 defa 250 mg ciddi ve komplike üriner sistem enfeksiyonlarında : günde iki defa 500 mg - 750 mg hafif ve orta derecede solunum sistemi enfeksiyonlarında : günde 2 defa 500 mg ciddi ve komplike solunum sistemi enfeksiyonlarında : günde 2 defa 750 mg diğer enfeksiyonlarda (enfeksiyonun derecesine göre):günde 2 defa 500 mg-750 mg akut gonorede : 250 mg'lık tek doz enfeksiyöz diyare (hafif, orta, ağır) : günde 2 defa 500 mg renal fonksiyon bozukluğu olan hastalarda doz aşağıdaki tabloya göre ayarlanmalıdır. sanset 750 mg : tüm ciddi, komplike ve inatçı enfeksiyonların tedavilerinde günlük doz 12 saatte bir 750 mg'dır. renal fonksiyon bozukluğu olan hastalardaki ciddi ve komplike enfeksiyonların tedavilerinde 750 mg'lık doz 12 saatte bir verilebilir. ancak hastalar tıbbi gözetim altında tutulmalı ve serum siprofloksasin konsantrasyonları periyodik olarak ölçülmelidir. - Kaynak


ragip

4/ 5 puanladı

alindigi anda bakterileri buyuk husrana surekleyen super etkili antibiyotik. - Kaynak