Sante Organik Saç Boyası Kullananlar

Sante Organik Saç Boyası, bitki özleri, meyve özleri içerdiği belirtilmiştir. Ancak isimleri verilmemiştir. 150 ml içeren tüplerde satılan ürün organik sertifikaya sahiptir. Vegan üretim ile geliştirilmiş olup Gluten barındırmamaktadır. Her yaş aralığında uygulanabilir. Tüm saç tiplerinde tercih edilebilir. Peroksit ya da Amonyak bulundurmamaktadır. Eldiven ve başlık ile birlikte kutularda satılmaktadır.

Fiyatı:

 • 71 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

 • Kına
 • Ağaç Kabuğu

Sante Organik Saç Boyası Özellikleri, Faydaları:

 • Renklendiriciler, koku verici kimyasallar bulundurmaz.
 • Doğal hammaddeler ile elde edilmiştir.
 • Almanya’da üretilmiştir.
 • 3 adımda kolay kullanım imkanı sunar.
 • Orta renk sarı saçlardan en koyu saç rengine kadar kullanılabilir.
 • NaTrue Ekonolojik sertifikası vardır.
 • Organik tarım aracılığı ile üretilmiştir.

Kullanımı:

 • Saçlarınızı temizleyiniz ve kurulayınız.
 • Yıkama şampuanınızın Silikon, Dimetikon gibi maddeler içermemesine özen gösteriniz. ( boyayı kullanmadan önce ve sonra )
 • Fırça yardımı ile saçın tamamına ya da dilediğiniz yerlere sürünüz.
 • Başlığı takınız ve 4 saat bekleyerek saçlarınızı yıkayınız.

Gluten Nedir?

Gluteniçerisinde buluna proteinler tarafından insan vücudunda alerjik reaksiyona sebep olan, hamur yapımında ekmeğin temel malzemesi olan ve ekmeğin mayalanmasını sağlayan bir zararlı protein çeşididir. Gluten hassasiyeti olan kişilerde glüten çölyak hastalığına neden olmaktadır. Çölyak hastalığı bulunan kişiler, ekmek ve türevlerini tüketemezler. Çölyak hastaları glutenli besin tükettiklerinde ağır alerjik reaksiyon geçirebilirler. Gluten, hamur ve ekmek yapımında fırıncılar tarafından kullanılmaktadır. Gluten hamuru birbirine bağlayarak bir arada kalmasını sağlar. Glutenin insan vücuduna verdiği zararda ekmek oluşumu gibi düşünüle bilir. Gluten vücuda girdikten sonra zararlı karbonhidratları bir arada tutarak dağılmalarını, azalarak kaybolmalarını ve hamur gibi kabararak artmasına neden olmaktadır. Gluten bu özelliği ile vücutta karbonhidrat tutumuna ve insanların kilo almasına neden olmaktadır. Gluten interansı olan kişiler glütensiz ürünler ile beslenerek kilo verebilir. Gluten tüketemeyen kişiler, glüten yerine patates, mısır unu, esmer prinç kullanabilirler.

Gluten Alerjisi Olan Kişilerin Yaşadığı Sorunlar

Gluten alerjisi bulunan insanlar vücutlarına glüten aldıklarında, gluten bağırsak tarafından emilemez ve bu durum ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle bağırsakta ağır tahribat ve alerjilere neden olmaktadır. Çölyak hastaları, glüten kullanımı bıraktığı zaman bağırsaklarında iyileşme gerçekleştiği gözlenmiştir. Gluten alerjisinin yarattığı hastalıklar, glüten diyeti ile iyileşme göstermektedir. Gluten diyeti yapan kişiler, ekmek, makarna, simit, hamur işleri, glutenli unla hazırlanmış tatlılar olmak üzere birçok gıdayı tüketmemelidir.

 

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Merve
31 Aralık 2018 21:04

Daha önce kimyasal saç boyasında yaşamadığım sorunu böylesine doğallık iddiası olan ve çok araştırarak bulduğum hem de sertifikalı bi saç boyasında yaşamak oldukça üzücü bi deneyim oldu.vücudumda inanılmaz bi alerjik reaksiyon oluşturdu. Kaşıntı kızarıklık döküntüyle seyrediyor. Hâlâ iyileşmek için uğraşıyorum ve her yıkaďığımda masmavi mürekkep gibi akıyor. Madem bu kadar doğal nedir bu mavi rengi veren ve beni hasta eden .Bu arada sante toz siyah boyayı kullandım