Sebamed Güneş Kremi Kullananlar

Sebamed Güneş Kremi güneş ışınlarına normalden fazla şekilde maruz kalmak ultraviyole ışınlar nedeniyle hem kısa vadede (yanma ve kızarma), hem de uzun vadede (cilt kanseri gibi) bir çok sağlık problemine neden olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında güneşin en tepede olduğu zamanlarda güneş ışınlarından mümkün mertebe uzak kalmak gerekmektedir. Mecburen çıkılması gerekiyorsa da Güneş Kremi olmadan zararlı güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır

Yenilikçi etki

Cildi çok açık renkte olanlar ve güneşe karşı alerjisi olanlar, bir dermatolog kontrolü ile ciltlerine uygun olan güneş kreminin hangisi olduğunu öğrenmelidir. Güneş Kremleri koruma miktarına göre faktör olarak belirlenen aralıklarda farklı dozlarda bulunmaktadır. Genelde yetişkinlerde 30 ve 50 faktör aralığındaki kremler tercih edilir. Faktör sayısı arttıkça kremin uyguladığı koruma miktarı daha da artar.

Sebamed Güneş Kremi içeriği ile zararlı ışınları %98’e kadar absorve ederek cildi koruyor. Güneşin yaşlandırıcı etkilerini  de zararlı ışınları engelleyerek önleyen krem, ayrıca içeriğindeki E ve B5 vitaminleri sayesinde yaşlanmaya karşı önlem alıyor.

Şık tasarım

Sebamed içeriğinde bir çok kozmetik ürünün içerisinde yer alan alkol, parafin ve renklendirici içermemesi sayesinde gönül rahatlığıyla kullanımı mümkündür. Ancak beklenmeyen etkiler görüldüğü takdirde acilen doktora başvurmak gerekir.

Sebamed güneş kremi formülünde yer alan etken maddeler ve bileşenler sayesinde özel bir içeriğe sahip olup ilaç olarak değil kozmetik bir ürün olarak karşımıza çıkmıştır.

Güneş ve güneş ışınlarının zararlı olarak nitelendirilebilecek olan tüm etkilerinden korunmayı sağlayan Sebamed güneş kremi özellikle koruyucu etkilerinin yanı sıra cilt için 24 saatlik tam bir koruma sağlayarak ihtiyacı olan tüm nemi bu süre zarfında devam ettirebilmektedir. Yağsız olması sebebi ile hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz sebamed güneş kremi ile sağlıklı bir şekilde bronzlaşma sağlayabileceğiniz gibi, cildinize ihtiyaç duyduğu nemi de aynı anda verebilir ve hatta cilt üzerinde oluşan veya oluşabilecek tüm lekelerin tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Sebamed güneş kremlerinin birden fazla çeşidi bulunmakla beraber farklı ambalaj tasarımları ve miktarları ile ister krem ister losyon olarak da üretilmektedir.

Dilerseniz sebamed güneş kreminin bazı çeşitlerini inceleyelim;

  • Sebamed Sun Care F50 Krem 75 ML : 50 Faktörlü koruma sağlar. Aşırı duyarlı ciltler içindir.
  • Sebamed Bebek Güneş Kremi 45+ : 45 Faktörlü koruma sağlar. Bebek cildine özel olarak üretilmiştir.
  • Sebamed Güneş Kremi 28+ :  28 Faktörlü koruma sağlar. Normal ciltler için üretilmiştir.
  • Sebamed Güneş Kremi 30+ :  30 Faktörlü koruma sağlar. Normal ciltler için üretilmiştir.

Sebamed güneş kremlerinin aynı zamanda sprey ve losyon olarak yukarıda adı geçen özelliklerde ayrı ayrı üretimi mevcuttur.

 

Abone Olun
Bildir
15 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Mutluluk Parkı
12 Temmuz 2018 11:39

Sebamed markası ile ilk tanışmam 2009 yılında güneşte fazla yanmam sonucu doktora gitmem ile başladı. Doktorumun tavsiyesi üzerine güneşe her çıkmadan önce Sebamed 50+ faktör güneş kremini kullanmaya başladım. Özellikle yaz aylarında… Cildim güneşi gördüğü anda kabarmaya kaşınmaya başlıyor, bunun için güneş öncesi bir koruma sağlamam şart.

Gunes
18 Haziran 2017 00:46

Annemin güneş alerjisi var.bu urun ise yararmi

Zeynep
10 Haziran 2017 21:40

Gerçekten son derece güzel bir krem. Eğer sabırlı birşekilde kullanırsanız leke oluşmasını çilleri tamamen kaybediyor ve cildim neme doyuyor.Bende kozmetikçi olarak 4 yıldır kullanıyorum sizde güvenle kullanabilirsiniz arkadaşlar.

nisam
21 Eylül 2017 15:10
Reply to  Zeynep

Benim yuzumde pullanma yapiyor normalmi acaba iki haftadir kullaniyorum olu derilerimi kaldiriyor bilemedim

mehmet cangiz
4 Haziran 2017 16:43

ben 30 faktörlük kullanıyorum sebamed güneş kremi, gayet güzel gibi ama sanırım havalar ısındıkça daha yüksek faktöre geçmek lazım, faktörler tam olarak ne işe yarıyor??

ZUHAL
13 Haziran 2017 12:13
Reply to  mehmet cangiz

DİYELİMKİ 10 FAKTÖR KULLANIYORSUN.SENİ GÜNEŞİN 10 ZARARLI ETKİSİNDEN KORUYOR.50 FAKTÖR 50 ZARARLI ETKENDEN KORUYOR.

Sebamed Güneş Kremi Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

voluntas

4/ 5 puanladı

çocuklar için olan 50 faktörlü güneş losyonu beyaz ve hassas tenli yetişkinler için de birebirdir. normalde amele yanığı sahibi olmamak için nerede gölge varsa oradan yürümeye çalışanlar için büyük kolaylık sağlıyor. sayesinde beyazlığımı muhafaza ederek gelebildim yaz ortasına kadar. tek olumsuz yanıysa, yapısının biraz fazla yağlı olması. deniz kenarında kullanıldığında sorun teşkil etmiyor fakat günlük kullanımda yağlı güreşe hazırlanır gibi parıl parıl parıldatıyor insanın elini, kolunu, orasını burasını. paylaş şükela! çok kötü - Kaynak


selin_hl

4/ 5 puanladı

canm benm teyzem dermatolog hastanede de cilt doktoru olarak çalışıyor ve sadece sebamedin ürünlerini kullanıyor bana da sürekli onun ürünlerinden getiyor hastaları soruyormuş ne kullanıyorsunuz da cildinizde hiç leke yok diye meğerse yaz kış dışarı çıkmadan sebamedin güneş kremini sürüyormuş ben de yeni öğrendim kullanmaya başladım - Kaynak


endoplazmik retikulum

3.8/ 5 puanladı

güneş kremi de losyonu da cildi yağlandıran marka. en azından ben, annem ve kardeşimde bu etkiye sahip. - Kaynak


lunapiena

4/ 5 puanladı

Oğluma hamileyken gittiğimiz tatilde sebamed 28 faktör kullanmıştım.Hayatımda hiç o kadar sağlıklı bronzlaştığımı hatırlamıyorum.Yüzüm dahil hiçbir yerimde leke (hamilelik lekeleri) oluşmadığı gibi,soyulmadan da çok güzel bronzlaşmıştım..O günden beride hep sebamedle güneşlenirim... - Kaynak


nanagi hodere

3.8/ 5 puanladı

şu anda 30 faktörlük güneş kremini kullanıyorum. çok başarılı.5 gündür zerre yanmadım. - Kaynak