Sefal Fort Kullananlar

Sefal Fort, etken maddesi Sinnarizin sayesinde damarlardaki düz kasları ve alyuvarları etkileyerek kan akışını hızlandırır. Sefal Fort’un endikasyonları arasında başlıca meniere ve raynaud hastalığı ile rutin kas ağrılarından bahsetmek mümkündür.

Sefal Fort Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlacın içindeki herhangi bir maddeye karşı alerji olabileceği için doktor onayı olmadan alınmamalıdır. Ayrıca karaciğer ve böbrek hastaları ile düşük tansiyon sorunu olanlar ilacı kullanmadan önce doktora bilgi vermelidir.
  • Gebe ve emziren anneler için Sefal Fort kullanımı bir tehlike arz etmese de, bu durumlar hakkında doktora bilgi vermeden kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sefal Fort Kullanımı

Doz alımı doktorun önerisinin dışına çıkmayacak şekilde yapılmalıdır ve her doz mutlaka su ile birlikte alınmalıdır. Sefal Fort’un etki süresi birkaç haftayı bulabilir. Bu nedenle birkaç günlük kullanımın ardından etki göstermediği düşünülerek kesinlikle bırakılmamalıdır.

Sefal Yan Etkileri

  • Sefal kullanmaya başladıktan sonra ağız, yüz ve boyun bölgesinde şişlik ortaya çıkmışsa ve nefes alıp vermede zorluk yaşanıyorsa acilen doktora başvurulmalıdır.
  • Bunların haricinde de uyku isteğinin artması ile uyuşukluk ve halsizlik hissedilebilir. Bu durumlarda da doktora danışmakta fayda vardır.

 

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

6 Yorum - "Sefal Fort"

Bildir

Meniere diye illet bir hastalıkla tanıştım.Aşırı stresliliğim yüzünden çıktığını düşünüyorum bu hastalığın bende ama bu sefal ard arda 10 dan fazla tuvalet ihtiyacı var edip arkasından rahatlatıyor.Fakat senelerce bu hastalıktan çekip teşhis koyulamamış olması ayrıca bir sorun.Her acillik oluşumda kristal oynamış,kulak yapıyor şu yapıyor bu yapıyor diye söylenip senelerce çeşit çeşit ilaç kullanmak zorunda kaldım.Hiçbiri şifa olmadı.En son sefalle rahatladım fakat bıraktıktan sonra 6ay içinden yine yeni yeniden oluyor malesef.

KBB dr. u tarafından kulak çınlaması için sefal fort 6 ay kullanmam söylendi kullandım, bütün vücut kimyam bozuldu, aşırı halsizlik oldu, cildimde siyah lekeler oluştu, çınlama geçmedi şu andada B12 yüksekliği tesbit edildi, bu ilacın böyle bir yan etkisi varmıdır.

Bence tam isabet bir ilaç bana çok iyi geldi biraz uyku hali dışında memnunum

Bende kullaniyorum. Ama ilacta uyuşkluk etkisi oldugu dogrudur. Araba kullanirken dikkat daginikligi yapabiliyor propektusunde de yaziyor zaten kullanimi sirasinda arac kullanmayin diye ayrica bu ilaci ben meniere hastaligi icin kullaniyorum. Benim tavsiyem kendinize dert etmeyin hic bi seyi yoksa omur boyu dert sahibi olursunuz..

sefal fort u hekim reçetesi olmadan alabiliyor muyuz?

Evet alabilirsin

wpDiscuz

Sefal Fort Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

biyiksiz kedi mahmut

4/ 5 puanladı

sinnarizin. baş dönmesi için verilen tablet formunda ilaç. işe yarayıp yaramadığını az sonra tespit etmiş olacağım. edit: baş dönmesini azaltıyor ama ağır bir kas gevşetici almış gibi uyuşukluk yaratıyor. benim eyyorlamam bu kadar - Kaynak


EczMSC

3.9/ 5 puanladı

Kullanıcı Eylemleri Takip et Meh&Met ‏@EczMSC @EnginLL yada cipralex 20 mg bide sefal fort biri antideprasan digeri damar açısı beyne iyi gelir :)) - Kaynak


XOXzlem

3.9/ 5 puanladı

canım kulak çınlaması şikayeti bendede 5 aydır felan var....ama benimki zamanında yüksek sesle dinlediğim müzikten dolayı hasar görmüş biraz...ama annenin şikayetinde olan bir arkadaşım var....onun şikayetleri aynı anneninki gibi....meniera sendromu onun hastalığının adı.sanırım tedavisi tam anlamıyla yok ama ilaçları var hayatım.korkulacak bir şey yok bence merak etme...netten bak istersen..geçmiş olsun........... - Kaynak


filipis

3.8/ 5 puanladı

oldugumu dusundugum hastalik. yazin bile ellerimde sogukluk, burnumda sogukluk, efendime soyleyim ayak parmaklarimin ucunda sogukluk var. ısinmiyorlar. birde birkac aydir sebepsiz sekilde ellerime giren karincalanma (hani kolunun ustune yatinca karincalanma olur ya...onun gibi iste). durum vahim dostlar. - Kaynak


cilekrazzi

3.7/ 5 puanladı

parmaklarda önce solukluk; sonrasında kizariklik ve morarma ile karakterizedir. ilk evrede hafif uyuşma ve ağrı, son fazda ise yanma yanma ve zonklama şeklinde ağrıları olur. * eger bu durum herhangi baska bir hastalik ya da sendrom ile iliskili degilse reynaud hastaligi adini alir. eğer başka bir hastalık nedeniyle oluyorsa buna reynaud fenomeni denir. - Kaynak