Sephora Outrageous Curl Maskara Kullananlar

Sephora Outrageous Curl Maskara, kirpiklerin dışa kıvrımlandırılmasına ve daha gür görünmesine yardımcı olabilir. İçerik – formül bilgisine ulaşılamamıştır. Tüm cilt tiplerinde tercih edilebilir. 15 ml barındırmaktadır. Black – Ultra Black olmak üzere iki ayrı çeşidi vardır.

Fiyatı:

  • 59 TL’den başlayan fiyatlarla.

Sephora Outrageous Curl Maskara Özellikleri, Faydaları:

  • Ultra yoğun siyah renk pigmentleri ile kirpiklerin daha siyah, daha kıvrımlı, daha gür görünmesine destek olabilir.

Kullanımı:

  • Zig – zag hareketlerle temiz – kuru kirpiklere uygulayınız. Kıvrımı arttırmak için uygulama sırasında hafifçe kirpiklerinizi çekerek uygulamayı derinleştirebilirsiniz.

 

Kirpik Liftingi Uygulanma Şekli Nasıldır?

Günlük makyaj yapmak istemeyen kişiler belirli bölgelerde kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedirler. Kirpik liftingi de kalıcı makyaj kategorisinde yer almaktadır. Kirpik liftingi genel olarak kirpiğin belirli bir süre makyaj gerektirmeksizin kıvrık ve yukarı kalkık durmasını sağlayan işlemdir. Uygulamayı tercih edenlerin ortak yönü düz kirpiklere sahip olmalarıdır. Uygulama esnasında kullanılan ürünler aracılığıyla düz olan kirpikler uzun süre kıvrık bir görünüme sahip olacaktır.

Kirpik Liftingi Uygulama Aşamaları

Son zamanların trendi haline gelmiş olan kirpik liftingi kirpik köklerine uygulanmaktadır. Öncelikle göz kapağına kirpik uzunluğuna göre boyutları değişebilen silikon bir ped yapıştırılır. Pedin yapıştırılmasından sonra her bir kirpik teli tek tek pede yapıştırılıp kıvrıklaşması sağlanır. Yapıştırılan kirpiklere 20 dakika kadar sonra keratin uygulanır. Keratin beraberinde uygulanan boya ise maskaraya ihtiyaç duyulmamasını sağlayacaktır.  Keratinle de 20 dakika bekletildikten sonra pedler çıkarılıp uygun malzemelerle genel bir bakım yapılır. İşlemin tamamı 60 dakikayı aşmamaktadır. Bu işlemin ardından makyaja ihtiyaç duyulmaksızın doğal bir görünüm elde edilmiş olunacaktır.

Kirpik Liftingi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bu tarz uygulamalar sağlık açısından hassasiyet gerektiren işlerdir. Bu sebeple mutlaka hijyenik ortamlarda işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kullanılacak ürünlerin sağlık açısından yan etkileri olmamalıdır. Kullanılacak olan ürünlerin her bünyede farklı reaksiyon göstereceği ihtimalini bilip olası yan etkiler göz önünde bulundurulmalıdır. Göz Her türlü makyaj ya da kirden arındırılmış olmalıdır. Gözde gözlük yerine kullanılan lenslerden varsa işleme başlamadan önce mutlaka çıkarılmalıdır. Kirpik liftinginin kalıcılık süresi 2-3 ay gibi bir zaman dilimi olarak belirlense de bunun da kişiye göre değişebilir bir durum olduğu unutulmamalıdır.

Kirpik Liftinginin Olası Zaraları Nelerdir?

İşlemin yapılacağı esnada göz ile ilgili enfeksiyon tarzı bir rahatsızlık varsa bu işlem ertelenmelidir. Göz yapısı gereği hassas bir organdır. Lifting esnasında da bilindiği üzere çeşitli kimyasallar kullanmaktadır. Bazı bünyeler özellikle de enfeksiyona veya alerjiye yatkın bünyeler de gözde de hassasiyetler olabilmektedir. Bu durumdaki kişiler karar verirken iyice düşünmelidirler. Bu uygulamanın gereğinden fazla sıklıkla yapılması çok da uygun değildir.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki kategorilerimize bakabilirsiniz.

Makyaj Ürünleri

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör