Sırlı Bitkiler Macunu Kullananlar

Sırlı Bitkiler Macunu, adından da anlaşıldığı üzere isimleri bilinmeyen toplam 81 adet bitkiden elde edilmiş organik formüllü bir macun olup bilinen faydaları aşağıda listelenmiştir.

Fiyatı:

  • 40 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • İçeriği bilinmemektedir. Rivayetlerin birinde 81 adet ilkbaharda yetişen bitkilerden elde edildiği yazmaktadır. Rivayetlerin diğerinde ise 81 adet baharat karışımından üretildiği yer almaktadır.

Sırlı Bitkiler Macununu Kim Yapmıştır?

  • Yüzyılda, o dönemin evliyalarından olan Merkez Efendi tarafından yapılmıştır. Rivayetlerde tüm hastalıklara şifa olduğu yazılmaktadır.

Özellikleri, Faydaları:

  • Doğal bitki / baharat karışımları ile elde edilmiştir.

Macunun Tarihteki Hikayesi Nedir?

Yavuz Sultan Selim’in Kızı ve eşi Lütfi Paşa İstanbul’a doğru yolda iken eşkıyalar yollarını çevirerek baskın verirler. Eşkıya baskınından nasıl kurtulacaklarını düşünürler iken Allah’ın müsaadesi ile o dönemin zatlarından ( evliyalarından ) olan Merkez Efendi bir anda beliriverir.

Bir anda karşılarında belirivermesinden dolayı eşkıyalar korkar ve kaçarlar.  Eşkıyalar kaçar kaçmaz da Merkez Efendi ortadan kaybolur. Bu durumu şaşkınlıkla izleyen Lütfi Paşa ve Karısı Şah Sultan evliyanın kim olduklarını anlamıştır.  Merkez Efendi tarafından macun ilmi Sultan ve Paşa’ya verilir.

Sultan bu kerametten ötürü İstanbul’a vardıklarında onun ismine bir camii şerif yaptırır ve hemen yanına da medrese inşa ettirir. Merkez Efendi de o medreseye tayin ettirilir. Bir süre medresede öğrenci yetiştiren Merkez Efendi Kanuni tarafından Topkapı dışında bir tekke yaptırılarak vazifesini oraya tayin ettirir. Burada da hizmetlerini sürdüren Merkez Efendi Kanuni’nin annesi tarafından Manisa’ya gönderilir.

Kanuni’nin annesinde inşa ettirilen Manisa’daki dergahta talebe yetiştirmeye devam eder. Bu sırada ilkbahar bitkilerinden elde ettiği özel bir macun yapar ve bu macun sayesinde pek çok hasta şifa bulur. Macunun şifası duyulunca çevre yerleşkelerden akın akın Merkez Efendi’nin yanına gelinir. Bu nedenle tarihte hala adı sırlı macun olarak bilinmektedir.

Sırlı Bitkiler Macunu Kullanımı:

  • Sabah ve akşam saatlerinde ( özellikle sabah aç karnına ) birer tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir.

Notlar:

  • Kalp – Damar, Panik Atak gibi rahatsızlıkları bulunan bireyler kullanmamalıdır.
  • İçeriği sır olarak bilinen bu besin takviyesi tek başına tedavi edici olarak kullanılamaz.
  • Kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
Abone Olun
Bildir
21 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Erol
28 Şubat 2018 03:56

Ben panik atak hastasıyım. Bu macunun bu hastalığı olanların kullanmamalı gerektiğini okudum.ve 6, yıldır pisikiyatriye gidiyorum.bunun Özür dileyerek iade demek istiyorum.kulandigim ilaçlar (paxsera, Perge, solian) ürüne bi şey diyemem ama benim tehlikeli.iademi kabul ederseniz sevinirim.tesekkurler