Solgar Black Cohosh Root Extract Kullananlar

Solgar Black Cohosh Root Extract Nedir?

Solgar Black Cohosh Root Extract, Türkçe adı kara yılan otu ana etken maddesi olarak kullanılmış bir besin takviyesi olup, genellikle menopoz süreçlerinde ve mineral dengesinin kurulmasında tedaviye ek olarak kullanımı uygun olan bir üründür.

Çeşitleri:

  • 60 adet içeren kapsül formda satılmaktaktadır.

Etken Madde:

  • Kara yılan otu, kökü, ekstresi
  • İzoflavon konsantresi

Özellikleri, faydaları:

  • Menopoz sürecinde bulunan bayanların ateş ve ter basmalarını önlemeye yardımcıdır.
  • Kan basıncı, kolesterol, mukus, romatizma sorunları başta olmak üzere birçok hastalık sonucu ortaya çıkan metabolik dengesizliklerin giderilmesinde etkindir.
  • Doğal formda B vitamin kompleksi ve yanı sıra kramium, potasyum, çinko, çimici fugin, pantotenik asitler ihtiva eder.

Kullanım:

  • Aç veya tok karnına gün içerisinde toplam iki kapsülü geçmemek şartıyla kullanımı uygun olup emziren ve gebelerin kullanmadan önce uzman hekimine danışmaları önerilmektedir.

İçerik:

Solgar
Karayılan Otu Kök Ekstresi 60 Kapsül
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 1 Kapsül
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 60
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
Standardize Karayılan Otu Kök Ekstresi 200 mg
Ham Karayılan Otu Kök Tozu 200 mg
Soya İzoflavon Tohum Konsantresi 200 mg
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.
Diğer İçerikler: Bitkisel Selüloz, Magnezyum Stearat, Antioksidan PhytO2X Karışımı (L-Askorbik Asit, Doğal Beta Karoten)
Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Gülseren
9 Ağustos 2017 15:18

Merhaba ben üçgündür kullanıyorum inşallah faydasını görürüm

Gül
7 Kasım 2016 17:33

Merhaba, menepozla ilgili ciddi ateş basmalarım vardı. Solgar’ın müşteri hizmetlerini aradım ve bana bu konuda yardımcı olmalarını istedim. Allah binlerce kez razı olsun. Bana Black Cohosh tavsiye ettiler. Hergün iki adet alıyorum bir sabah kahvaltıdan sonra birde akşam yemeğinden sonra. 10 gün kullandıktan sonra ciddi şekilde ateş basmalarım çok hafif geçmeye başladı. Yıllardır solgar kullanıyorum. Yine en sıkıntılı dönemlerimde yanımda olmayı başardı. Teşekkürler Solgar….

Solgar Black Cohosh Root Extract Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

red dewil

3.8/ 5 puanladı

bilimsel adi actea racemosa olan bitki. kuzey amerikan kizilderililerinin zamaninda koklerini kaynatip basta kadin hastaliklari olmak uzere her derde deva bulmak amaciyla ictikleri bu bitki, gunumuzde ozellikle yan etkilerinden dolayı kullanımı eski yaygınlıgını yitiren ostrojen hormonu yerine tercih edilmektedir. ozellikle menapoz donemindeki ates basmalarini gidermek icin kullanilir. yan etkileri de vardir. uzun donem kullanimi basta karaciger olmak uzere bir cok organda harabiyete yol acabilir. klimadynon adlı bitkisel hapın * etken maddesidir. almanlar bu bitkiyi cok sevmisler ve benimseyip kullanmislar, o yuzden cogu bilgi almanca internette. - Kaynak