Solgar Maxi L-Carnitine 500 mg Kullananlar

Solgar Maxi L-Carnitine 500 mg Nedir?

Solgar Maxi L-Carnitine karnitin desteği sunmak üzere hazırlanmış bir besin takviyesi olup özellikle spor çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Çeşitleri:

  • 30 adetlik şişelerde.

Etkan Madde:

  • L-karnitin

Özellikleri, faydaları:

  • Hastalıkların ortaya çıkış sürecinde engelleyici etki olarak amino asit görevi sağlar.
  • Kötü beslenmeden kaynaklı hastalıkların tedavi sürecine ek olarak hizmet eder.
  • Göğüs ağrılarının azaltılmasında yardımcı olur.
  • Metabolizmada oluşturulan karnitin grubuna katılarak eksik veya fazla karnitin oranını kontrol ederek olağan oranında kalmasına yardım eder.
  • Periferik eksikliklerin dengelenmesinde etkindir.
  • Nöropatik kan değerlerinin ve diyabetik rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkan sinir ucu problemlerinin tedavi sürecine ek olarak kullanıma uygundur.
  • Böbrek hastalıklarının ortaya çıkış sebeplerinden biri olan karnitin dengesizliği veya yetersizlik durumlarının kontrol altına alınmasında etkindir.

Kullanım:

  • Günde birer tablet spor çalışmalarından önce ve sonra suyla beraber içilir.
Solgar
Maxi L-Carnitine 500 mg 30 Tablet
Servis Miktarı: 1 Tablet
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 30
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
Karnitin 500 mg
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.
Tavsiye: Maksimum etki için Solgar Tonalin CLA ile birlikte kullanılabilir
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Solgar Maxi L-Carnitine 500 mg Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

demester

3.8/ 5 puanladı

özellikle yağ maddelerinin değişiminde önemli fonksiyon ve işlevlere sahiptir. bu nedenle hem spor yaparken hem de diyet uygularken büyük anlam taşımaktadır. vücut yağ yakmak istediği zaman derhal yağ deposunu harekete geçirir ve böylece enerji üretmeye başlar. vücudun enerji üretmeye başladığı yerler mitokhondria dediğimiz küçük enerji santral hücreleridir. insan vücudu bu transfer mekanizmasını, yağı tek başına hücre duvarından ve mitokhondria enerji santralinden geçirirken mükemmel şekilde tamamlar. karnitin adeta yağı sırtında taşıyarak hücrelerin içine yerleştirir. karnitin, vücut tarafından alınan besinlerin bünyesinde bulunan amino asitlerden oluşturulur ve ayrıca bazı besinlerde özellikle "et" içinde hazır bulunmaktadır. bu yüzden carnus et olarak bilinir. normal şartlar altında kendine has hazırlanmış ürünlerin veya diğer besinlerin içermiş olduğu karnitin yeterlidir. ama diyet halinde iken insanın bünyesinde yükselen yağ gelişim maddeleri vücuttan karnitin eksikliğinden dolayı daralarak zor atılır. bunun sebebi, vücudun kendine ait karnitin rezervinin yetersiz kalmasıdır. bu nedenle ilave olarak alınması gereken karnitin yağın transferini üstlenmiş olur ve vücutta rezervde olan karbonhidrat miktarı korunur. - Kaynak


kukla

3.8/ 5 puanladı

3000 mg kutularından herhalde 20-30 tane içmişliğim vardır. önyargıyla yaklaştığım halde performansımın artmasında çok büyük faydasını gördüm. burada sıkça tekrarlandığı üzere, sadece performans arttırılması da değil konu, spor sonrası (özellikle de uzun ara verip başladıktan sonraki ağrılar) kas ağrılarını minimuma indiriyor neredeyse. carnitine içip hiç spor yapmadığım günü ise tuvalette işeyerek geçirdim diyebilirim. nerede okuduğumu hatırlamıyorum içip spor yapmazsanız hiç bir boka faydası yokmuş ve kendini idrarla dışarı atmaya uğraşıyormuş. ben nefesi açıp kendi ritmimle 15 km koşmaya başlayınca artık ihtiyacım olmadığını düşünerek içmeyi bıraktım. ufak bir sakatlık yüzünden bir müddettir koşamıyorum ve koşuya başlamadan önce tekrar alsam mı diye düşünürken bugün hakkında yazılan bir kaç bilimsel makaleyi okuyayım dedim; - Kaynak