Telomer Kullananlar

Telomer, yeni nesil tedavi yöntemlerinden biri olup bu yöntem hakkında oldukça fazla araştırma konusu bulunmaktadır. Kısaca tanımlanacak olur ise DNA sarmal ucunda yer alan ve Kromozom’ların korunmasına yardımcı olan bir parçadır. Dolayısı ile her hücrede 92 adet Telomer yer almaktadır. Bu sarmaldan esinlenerek elde edilen yöntem ile hücrelerin ömrünün uzatılmasına yönelik bilimsel çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar neticesinde kapsül formu başta olmak üzere pek çok ayrı teknik kullanılarak ortaya çıkartılmış alternatif tedavi yöntemleri oluşturulmuştur. Bu yönteme ait ürünler Tıp dünyasında ve kanunlar çerçevesinde; tüm yönleri netliğe kavuşturulana dek besin takviyesi kategorisinde kalmaya devam etmektedir. Telomer’in buluşunu 1970 yılına dayanmakla birlikte insan yaşının saptanmasına yönelik özelliği – hücre döngüsü ve insan yaşının depolandığı parçacık olmasının öğrenildiği tarih 2005 yılında gerçekleşmiştir. Boyu kısaldıkça insan ömrünün kısalması ve bitmesine yönelik anlam ifade etmektedir. Gençken 120 sarmal boyunca olan parçacık 40 sarmal boyuna ulaştığında ölüm anına yaklaşıldığı anlamını ifade etmektedir.  Yaşa bağlı olarak kısalmaktadır. Tedavi yöntemi içeren besin takviyeleri ise bu sürenin uzatılmasını hedeflemeye çalışmaktadır. Telomer kullananlar var ise değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Telomer Tedavisi Özellikleri, Klinik Çalışmaları:

Burada yer alan bilimsel çalışmalardan sadece bir kaçıdır. Detaylı olarak incelemek isterseniz konumuzun altına PDF dosyası olarak ekliyoruz.

Türk Bilimsel Derlemeler Dergisi

 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yeliz Yılmaz Miroğlu 2011
 • Emine Dıraman Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü 2011
 • Zafer EREN 2011

Hacettepe Tıp Dergisi

 • Doç. Dr. Biyokimya Ana Bilim Dalı Z. Günnur Dikmen 2008
 • İlgen Mender Hacettepe Yüksek Lisans Tıp Öğrencisi
 • Dr. Pakize Doğan Hacettepe Biyokimya 2008
 • Yale Üniversitesi 2012

Telomer Tedavisinin Aşamaları:

 • Life Lenght Testi: Biyolojik yaşın tam olarak öğrenilmesi.
 • Uzman doktorunuza tarafından bireyin yaşlanmasına neden olan etkenler, tedaviler, beslenme alışkanlıklarının belirlenmesi.
 • Size uygun ( Telo Test Sonucunuz Baz Alınarak ) TA-65 gıda takviyesinin ve diğer alışkanlıklarınıza uygun programın bireye sunulması.
 • 1 yıl boyunca düzenli kullanım ve uygulama sonunda tekrar analiz yaptırılarak gençleşme etkisinin ne düzeyde olduğu ve analiz edilmesi.

Klinik Çalışmalar, Araştırma Raporları:

Rapor 1

Rapor 2

Rapor 3

Bu tarz ürünleri mutlaka doktor kontrolünde kullanınız, yan etki görüldüğü zaman en yakın tıbbi merkeze başvurunuz, site olarak bu tarz ürünleri halk sağlığı için farkındalık yaratmak için yayınlamakta ve sizleri bilgilendirmekteyiz.

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Senem
31 Mart 2018 00:53

ben anlamadım tablet mı bu?