Universal Creatine 300 gr Kullananlar

Universal Creatine 300 gr Nedir?

Universal Creatine, creapure hammaddesi kullanarak formüle edilmiş yüksek saflıkta kreatin içeren gıda takviyesidir. İçerdiği kreapure Almanya’da üretilmekte ve %99,9 saflık garanti eden patenli formüle sahiptir. Tüm fitness otoriteleri tarafından en iyi kreatin ürünü olarak gösterilmektedir.

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Universal creatine orta ve ileri seviye sporcular için tavsiye edilmektedir.

Spor günleri kullanımı: Spor sonrası 1 ölçek (5 gr) olarak kullanımı tavsiye edilmektedir. Spor esnasında performans düşüklüğü yaşanıyorsa spordan 15-20 dk önce 1/2 ölçek ve spor sonrası 1/2 ölçek olarak kullanılabilir.

Spor olmayan günler kullanımı: Universal creatine spor olmayan günlerde de kullanılmalıdır. Sabah kahvaltısından sonra 1 ölçek (5 gr olarak kullanılmalıdır.)

Yükleme yapılarak kullanımı: Eğer yükeleme yapılacaksa ilk 5 gün boyunca 20 gr ürün öğünlerle birlikte kullanılmalıdır. Sonra günlük 5 gr lık rutin kullanıma devam edilmelidir.

Ara dönemi: Universal kreatin düzenli 2 ay kullanımdan sonra en az 2 hafta ara verilmelidir.

Faydaları Nelerdir?

  • ATP üretimini destekler.
  • Performansı iyileştirir.
  • Hacim kazanımını sağlar.
  • Kreapure hammaddesi kullanılmıştır.
  • Dolgu maddesi ve aspartam içermez.

Olası Zararları:

Uzun süre ve yüksek dozda kullanımı böbreklere zarar verebilir. Aralıklı olarak kullanılması tavsiye edilir. Böbrek rahatsızlıkları olan kişilerin kullanımı tavsiye edilmez. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmaz. Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.

Universal Creatine İçerik:

Universal Nutrition Creatine 300gr
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 5 gr (1 çay kaşığı)
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 60
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer
Kreatin Monohidrat 5 gr *
* Günlük değerler hesaplanmamıştır.
İçindekiler: Saf Mikronize Creapure® Kreatin Monohidrat içerir.

Universal Nutrition Türkiye:

Universal Nutrition Türkiye’ye 1998 yılında ithal edilmiştir. Türkiye’ye ithal edilen ilk sporcu ürünleri arasında yer almaktadır. En fazla tercih edilen ürünleri arasında; animal cuts yağ yakıcı ürünü, ve yine aynı seriden animal pak multivitamin ürünü gösterilebilir. 2016 yılı itibariyle Animal whey protein tozu Türkiye’ye getirilmiş ve birçok sporcu tarafından beğeniyle kullanılmıştır.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Universal Creatine 300 gr Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

timur

4.65/ 5 puanladı

universal markasının amerikada en fazla satan ürünü tabi buradaki fiyat farkı manidar ama mecburen alıyoruz.. kesinlikle dibe çökme topaklaşma vs yok %99.9 oranında saflıkğı garanti ediyorlar.. yükleme dönemine gerek yok ve hacim kaybı diğer creatinlerdeki gibi olmuyor. - Kaynak