Universal Atomic 7 Kullananlar

Universal Atomic 7 Nedir?

Universal Atomic 7, Universal Nutrition tarafından 2007 yılında birçok sporcu tarafından kullanılan Xtend BCAA’ya karşı  piyasaya sürülmüştür. Yapısında bulunan yüksek miktarda BCAA , sitrülin malat ( arginine) , glutamin ve b6 vitamini ile ön plana çıkmaktadır. Lösin, İzolösin ve Valin içeriği ile gün içerisinde ihtiyaç duyulan protein sentezine yardımcı olur. Aynı zamanda kas liflerinin daha hızlı toparlanmasına yarıdımcı olur.

Porsiyon sayısı ve uygun fiyatı ile bir çok spor ve sporcu tarafından tercih edilmektedir.

Universal Atomic 7 Nasıl Kullanılır?

Kişinin günlük tükettiği protein miktarı ve kilo yapısına göre 1-2 porsiyon spordan önce sonra kullanılması protein sentezini arttırmanın yanında laktik asit’i minimuma indirecektir bunun sonucunda toparlanmayı hızlandıracaktır. Yeni başlayan 75kg ağırlığında ortalama bir sporcu için günlük 1 ölçek kullanması uygun olur. İçerisinde bulunan sitrülin sayesinde enerji seviyesini yükseltir. Bu nedenle spor esnasında da yudum yudum içilebilir.

Universal Atomic 7 Hangi Ürünlerle Kombine Edilir?

Kompleks yapısından dolayı yeni başlayan sporcular için ayrıca glutamin kullanımına gerek yoktur. Maksimum hacim ve kilo kazanımı hedefleyen bir sporcu gainer ürünleri ile birlikte kullanabilir.

Universal Nutrition Türkiye

Universal Nutrition Türkiye’ye ithal edilen en eski sporcu gıdalarından bir tanesidir.Türkiye’ye ilk defa 2001 yılında getirilmiştir. Markanın bu dönemdeki yetkili distribütörü Kavi gıda iken daha sonra Farmatek İç ve dış ticaret ltd şti olmuştur. Universal çatısı altında bulundurduğu animal serisi ile bugün Türkiye’de en fazla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Olası Yan Etkileri

Herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Kullanan kişilerin gün içerisin de bol miktarda su tüketmesi tavsiye edilmektedir. İçerisindeki sitrülin etken maddesi aşırı dozlarda çarpıntı yapabileceğinden 45 yaş üstü ve kalp problemleri olan kişiler için kullanılması önerilmez.

İçeriği

Universal Nutrition
Atomic 7 384 gr
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 12 gr (1 ölçek)
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 32
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
B6 Vitamini 10 mg 500%
L-Lösin 4 g **
L-İzolösin 2 g **
L-Valin 2 g **
L-Glutamin 2 g **
Sitrulin Malat 1 g **
L-Taurin 500 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.
İçindekiler: Sitrik Asit, Yapay Aromalar, Asesülfam K, Sukraloz, Pridoksin HCL.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Universal Atomic 7 Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

4.8/ 5 puanladı

içeriği çok iyi citrulin malat olsun 8gr bcaa. Hiç bir muadil üründe 8gr bcaa bulamazsınız ve içeriğindeki l-glutamine de kas toparlanmasında cok etkili. Sonuç olarak çok başarılı ve tercih edilmesi gereken bir ürün, universala ait olması da hammadde kalitesini ortaya koyuyor. - Kaynak