Uraw Prime Color Kullananlar

Uraw Prime Color, 30 ml içeren damlalıklı şişelerde satılmaktadır. Saç beyazlamasına karşı uygulanan bakımlarda tercih edilebilir. Detaylı bileşen bilgisine ürün ambalajından ulaşabilirsiniz. Saçların beslenmesine katkı sunabilen ürün tüm saç tiplerinde kullanılabilir.

Fiyatı:

 • 139 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği – Formülü:

 • Keratin
 • Biotin
 • E Vitamini
 • Melanin
 • Gliserin

Uraw Prime Color Özellikleri, Faydaları:

 • Saçlara biotin ve vitamin takviyesi sunabilir.

Kullanımı:

 • Temiz – kuru ya da nemli saça uygulayınız. Kafa derisine masaj yapınız. 10 damla yeterlidir. İşlemi her sabah ve akşam birer kez düzenli olarak tekrarlayınız. İkinci ay işlemi bir defaya düşürünüz. Üçüncü ay ise işlemi haftada iki defa yapmanız yeterlidir.

Aşağıda yer alan veriler ürün tanıtımına ait değildir.

Saçın Beyazlaması Nasıl Önlenebilir?

Saç beyazlığının oluşması, saça rengini veren melanin maddesinin her geçen gün azalım görmesi ile birlikte oluşur. Yaşlılık buna dâhil olarak, stres, ilaç kullanımı ve hastalık nedeni de saçın beyazlamasına yardımcı olan en önemli etkenlerdendir. Öyleyse saç beyazlaması nasıl önlenebilir ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saç Beyazlamasına Karşı Olarak Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Saç beyazlama problemine karşı olacak en etkili olan uygulamalardan birisi PRP tedavisi olmaktadır. Bu tedavi tekniği, kişinin kendisinden alınan kan içerisinde bulunan kök hücreleri tekrar saç köklerinin içerisine enjekte yapılması sonucu oluşur. Bu durumda kreatin ve melanin oluşması adına gereken demir, vitamin, mineral, aminoasit ve çinko alınmış olacaktır. Birden çok seans ile birlikte birkaç sene içinde bu yöntem yardımı ile saç beyazlama problemine karşı oldukça etkili olunacaktır.

Saç Beyazlama Problemi Nasıl Önlenebilir?

Mutlaka saç beyazlama probleminin önüne geçilmesi adına doğru beslenme ve stresten uzak durma bu probleme karşı en iyi savunma yöntemlerinden bir kaçıdır. Saç beyazlamasına karşı engel olmak adına kesinlikle doğru beslenme uygulamasının yapıldığına emin olunmalıdır. Doğru beslenme tekniği proteinler ağırlıklı olacak şekilde, gün içerisinde muhakkak taze şekilde olan sebze ve meyvelerin tüketilmesi de oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak çinko, aminoasit ve demir takviyesi de melanin üretimi için ciddi derecede önemli olan faktörlerden sayılır.

Her zaman düzenli olarak yoğurt, yumurta, tereyağı ve peynir tüketimi sağlamak saç kökleri için protein kaynağı olacaktır ve böylece güçlenmesinin zemini oluşacaktır. Ayrıca en önemli vitaminlerden birisi olan içeriğinde B12 vitamini barındıran taze gıdaları da tüketmek saç beyazlama problemine karşı faydalı olacaktır.

 • Erik
 • Peynir
 • Portakal
 • Avokado

Gibi ürünler bu önemli vitamini bol olarak içeren gıdalar olmaktadır. Vücuda alınan B12 vitamini, oluşmaya zemini hazırlanmış olan beyaz saçları durdurur ve var olan beyaz saçları da güçlendirerek tedavisini sağlar.

Saç Beyazlığına Karşı Avokado Maskesi Yöntemi

Avokado içeriğinde var olan yağ asitleri ve E vitaminleri bütün saç köklerini nemlendirme işlemini yaparak beyazlama oluşmasına karşı güçlü şekilde önlem sağlar. Almış olduğunuz avokadoyu ezdikten sonra ki adımda maske haline dönüştürerek tüm saçların diplerine sürün. Yapmış olduğunuz bu avokado maskesini haftada 1 gün olacak şekilde tekrarlayarak masaj yöntemi ile saçlarınızın köklerine yedirin. Böylece vitaminler saç ve köklerine ulaşarak güç kazandıracaktır.

Saç Beyazlamasının Oluşmaması İçin Badem Yağı Yöntemi

Bu uygulama haftada en az 2 kere ve tüm saç diplerine hafif ve yavaş olacak şekilde masaj yöntemi ile badem yağını saçlarınıza yedirin. Kullanmış olacağınız badem yağının içeriğinde saçlar adına gerekli olacak bütün vitamin ve mineraller bulunur. Bu yağın en önemli özelliği saçın köklerini güçlendirerek oldukça sağlıklı olması yönünde etkisini sağlamasıdır. Ayrıca saçın beyazlamasına karşı olarak önemli bir yöntemdir.

Saç Beyazlamasına Karşı Olarak Siyah Çay Kürü Yöntemi

Bu yöntemi mutlaka haftada en az olarak 2 kere uygulanması şartıyla duş anında saçların son durulamasını yaparken hazırlamış olduğunuz demlenmiş soğuk siyah çay kürü ile gerçekleştirin. Bu siyah çay kürü saçlara renk kazandıracak ve ekstra güç sağlayacak.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Şampuan

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Cwnevi
22 Şubat 2020 17:24

Kullan yokmu