Zoretanin Kullananlar

Zoretanin Kapsül, içeriğindeki etken madde sayesinde ciltte, yağ bezlerinin neden olduğu salgıyı azaltarak, daha hızlı bir yenilemeye imkan sağlar. Antibiyotikle sivilce tedavisi ile çözülemeyen ciddi durumlarda kullanılır.

Zoretanin Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Oldukça ciddi aknelerin tedavisinde kullanıldığı için, kullanımı esnasında hekim kontrolünde olmak Zoretanin’in zararlarını en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
 • Gebelik döneminde asla ve asla kullanılmamalıdır. Kullanacak kadın hastaların kullanmaya başlamadan önce gebelik testi yaptırması gerekmektedir. İlacın kullanımı bittikten sonra da en az 30 gün süre ile gebe kalınmaması gerekmektedir.
 •  Emzirme döneminde bilinen bir zararı tespit edilmemişse de doktora başvurmadan asla kullanılmamalıdır.
 •  Karaciğer hastalığı, böbreklerinde sorun olanlar, kemik erimesi rahatsızlığı olanlar, diyabet ve astım hastaları ve kalp hastalıkları olanlar kullanmadan önce hekim kontrolünden geçmelidir.
 •  İlaç kullanımı esnasında kesinlikle kan vermekten sakınılmalıdır.
 •  Kullanımın ardından en az 6 ay boyunca ağda, lazer epilasyon, solaryum gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır.
 •  Güneşli havalarda dışarı çıkılacaksa, en az 15 faktör güneş kremi kullanılarak güneşin olumsuz etkilerinden cilt korunmalıdır.

Zoretanin Nasıl Kullanılır?

 • Doktorun verdiği doz ve süre aşılmamak kaydı ile ilacı her zaman için bol su ile, mümkün olduğunda hızlı şekilde yutunuz. İlacın çiğnenmesi ve yalanması yemek borusunda ciddi tahrişlere neden olabilmektedir.
 • 1 aylık periyotlarla verilen ilaç, veriliş esnasında bazı testlerle birlikte reçete edildiği için ilacı en geç 7 gün içerisinde temin ederek çok geçmeden kullanmaya başlayınız.

Zoretanin Yan Etkileri

Kullanımın durdurularak, acilen doktora başvurulması gereken durumlar;

 • Ağız, yüz ve boğaz bölgesinde şişkinlik.
 • Depresif, melankolik, endişeli ve kaygılı bir ruh hali.
 • Vücudun bazı kısımlarında anlık his kayıpları.
 • Duyma problemleri yaşama.
 •  Yoğun ishal ve anüs bölgesinden kan sızıntısı.

 

22
Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

17 Başlık Sayısı
5 Yanıt Verenler
0 Takip Edenler
 
En İlgi Çeken Yanıtlar
En Çok Yanıt Alanlar
19 Yorum Yapan Kişi Sayısı
  Abone Olun  
Bildir
ELİF

İlaç kullanım süresi kilo ile orantılı olarak hesaplandığı için benim tedavi sürem 6 ay idi. Öncelikle belirtmeliyim her bünye bir değildir ve farklı etkiler görülebilir bu tedavide. Bendeki etkileri: 1) İlk hafta baş ağrısı – sonraki dönemde geçiyor-. 2) Kas, eklem ağrısı. Aktif bir yüzücü olmama rağmen kaslarımda belirgin ağrılar hissettim. Eklemlerimde kireçlenmiş gibi bir hissiyat duydum özellikle de ayak bileklerimde. Son iki ayımda havuza ara verdim çünkü tempomda düşüş yaşadım. 3) Psikolojik olarak, mod düşüklüğü. Genel bir isteksizlik hali. Spor aktivitelerinde de isteksizlik aynı şekilde. 4) Karaciğer enzimlerinde, LDL kolesterolde ve kolesterolde yükselme. Vegan olmama rağmen – hayvansal, doymuş… Devamını oku

1 3 4 5

Zoretanin Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

remove before flight

3.9/ 5 puanladı

6 ay kullandığım ve çok fazla bir yan etkisini görmediğim hatta dudak kuruluğunu bile sadece ilk bir iki hafta yaşadığım sivilce ilacı. yalnız şöyle bir durum var 6 ay sonunda geçen sivilcelerim henüz üzerinden 6-7 ay geçmesine rağmen geri geldi. normal midir değil midir anlamadım. bilen biri aydınlatırsa müteşekkir olurum. - Kaynak


doxanikee

4.1/ 5 puanladı

tam kürünü kullanamadığım ilaç. 2 ay kullanıp bıraktım, doğru değil. ama 2 ay bile işe yaradı. - Kaynak


ezom21

3.9/ 5 puanladı

ben bu steye bugun üye oldum cildimde cok akne yok fakat sıyah noktalrla basım dertte 15 gun once cildiye doktoruna gittim bana Zoretanin ilacı yazdı 15 gundür kullanıyom dudaklarında kuruluk oldu yüzmde de aynı sekılde ben bepanter ve dudak nemlendırıcı kullanıyom iyi gelıyor sizde bu ilac akne ıcın etkilimi yan etkilırı benı korkutuyor siz kac aydan sonra yararını gorecem - Kaynak


tugceeeekoc

3.9/ 5 puanladı

Klasik zoretanin yan etkisi olan dudak yaralarına merhaba o halde - Kaynak


varlayokarasi

3.7/ 5 puanladı

kesinlikle önermediğim ilaçtır. yan etkilerine değmez. yirmili yaşlarda kullanıp bebek yüz olup otuza gelince tekrarladığını gördüğümüz insanlar mevcut. hormon bozukluğu kaynaklı sivilcelere bile yazılıyor. doktorlar sizi başından atıyor hemşehrim. - Kaynak